Studia Podyplomowe - Logopedia z Glottodydaktyką - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem WSIiE - Wyższa Szkoła Informatyki i Ekonomii TWP

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia Podyplomowe - Logopedia z Glottodydaktyką - Zaoczne - Olsztyn - Warmińsko-Mazurskie

 • Cele
  Zamierzeniem studiów jest przygotowanie słuchaczy do zawodu logopedy, tzn. do pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi z różnego rodzaju (o różnej etiologii i patomechaniźmie) zaburzeniami w komunikacji językowej w zakresie rozpoznawania i diagnozowania zaburzeń, dokonywania .ich charakterystyki i prowadzenia terapii zróżnicowanej ze względu na istotę tych zaburzeń. Dzięki blokowi zajęć z glottodydaktyki studia podyplomowe dają unikatową wiedzę dotyczącą procesu kształcenia językowego zarówno od strony pisanej i mówionej oraz wiedzę pomocną w rozwiązywaniu problemów związanych z dysleksją, dysgrafią, dysortografią.
 • Profil słuchacza / Wymogi
  Studia skierowane są do absolwentów studiów wyższych z zakresu pedagogiki, psychologii, filologii, nauk medycznych i innych, którzy mają chęć i predyspozycje do pracy logopedy. Przyjmowane osoby powinny wykazywać się logopedycznymi predyspozycjami i prawidłowymi warunkami twarzowo-zgryzowymi. Uzyskane kwalifikacje po ukończeniu studiów podyplomowych uprawniają absolwentów do wykonywania zawodu logopedy we wszystkich placówkach oświatowych (przy posiadaniu przygotowania pedagogicznego), w placówkach medycznych, oraz prowadzenia indywidualnej praktyki w gabinetach logopedycznych, a także do prowadzenia zajęć kompensacyjno-korekcyjnych dla osób z zaburzeniami mowy w poradniach psychiczno-pedagogicznych.
 • Szczegółowe informacje
  WYDZIAŁ SOCJOLOGII I PEDAGOGIKI W OLSZTYNIE I WYDZIAŁ ZAMIEJSCOWY W KĘTRZYNIE

  kierunek: Pedagogika
  specjalność: Logopedia z glottodydaktyką – IV semestry

  Założenia organizacyjne studiów
  Program obejmuje 630 godzin. Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu, w soboty i niedziele co dwa tygodnie. .Poza zjazdami słuchacze są zobowiązani do odbycia 150 godzin praktyki logopedycznej.

Inne informacje związane z Logopedia

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |