Studia Podyplomowe - Jakość Energii Elektrycznej - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem AGH - Akademia Górniczo-Hutnicza im. Stanisława Staszica

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia Podyplomowe - Jakość Energii Elektrycznej - Zaoczne - Kraków - Małopolskie

  • Cele
    Celem studiów jest przekazanie inżynierom podstaw rozumienia zagadnień jakości energii z punktu widzenia odbiorcy, operatora systemu elektroenergetycznego, handlowca oraz producenta urządzeń elektrotechnicznych i elektronicznych. W roku 2005/2006 Katedra ANiUP uczestniczyła w realizacji europejskiego projektu dydaktycznego Leonardo - LPQIVES dotyczącego jakości energii elektrycznej. Jednym z efektów tego projektu było wdrożenie - na bazie studiów podyplomowych AGH: Jakość energii elektrycznej, międzynarodowego europejskiego standardu nauczania w tej dziedzinie i uruchomienie w kilku krajach europejskich (Węgry, Rumunia, Niemcy, Włochy, Belgia, Czechy) systemu szkoleń, uprawniających do uzyskania - po zdanym międzynarodowym teście - stopnia zawodowego: specjalista w dziedzinie jakości energii elektrycznej. Organizatorzy studiów podyplomowych AGH są w gronie komitetu sterującego europejskiego systemu edukacji.
  • Profil słuchacza / wymogi
    Studia podyplomowe i kursy profesjonalne (poszczególne moduły wykładowe) przeznaczone są przede wszystkim dla pracowników przedsiębiorstw elektroenergetyki zawodowej (zarówno działów technicznych jak i obsługi klientów), przedsiębiorstw elektroinstalacyjnych, odbiorców energii elektrycznej z sektora przemysłu i usług, producentów sprzętu oraz pracowników działów marketingowych firm oferujących na rynku sprzęt elektrotechniczny, elektroniczny i informatyczny.
  • Szczegółowe informacje
    Charakterystyka studiów

    Jakość dostawy energii elektrycznej staje się w Polsce, podobnie jak w innych krajach, w których dokonano prywatyzacji sektora energetycznego, kategorią nie tylko techniczną, lecz również ekonomiczną i marketingową. Coraz częściej dostawcy energii, odbiorcy i producenci sprzętu doświadczają skutków złej jakości energii lub są sprawcami jej degradacji. Ta sytuacja wymaga posiadania dostatecznej wiedzy u każdego z uczestników tej rynkowej gry. Jej brak może być i w wielu przypadkach jest źródłem ogromnych kosztów zarówno w skali gospodarki krajowej, jak i w budżetach poszczególnych zakładów energetycznych, odbiorców przemysłowych i indywidualnych, producentów sprzętu itp.

    Program Studiów

    - Wprowadzenie do problematyki jakości energii, repetytorium z elektrotechniki.
    - Niezawodność zasilania, zmiany częstotliwości napięcia zasilającego.
    - Zmiany wartości napięcia - część 1 (zapady i wzrosty napięcia, krótkie przerwy w zasilaniu).
    - Zmiany wartości napięcia - część 2 (wahania napięcia).
    - Narzędzia internetowe programu LPQI.
    - Asymetria napięć i prądów.
    - Harmoniczne i interharmoniczne.
    - Układy energoelektroniczne.
    - Kondensator w systemie elektroenergetycznym, kompensacja mocy biernej.
    - Układy zasilające o podwyższonych wskaźnikach energetycznych.
    - Pomiary wskaźników jakości energii.
    - Jakość energii elektrycznej w warunkach rynku energii, DSM, lokalne źródła energii, zasady formułowania kontraktów na dostawę energii, taryfy a jakość energii, koszty złej jakości energii.
    - Uziemienia i przewody ochronne, przepięcia w systemach elektroenergetycznych.
    - Kompatybilność elektromagnetyczna (EMC), zaburzenia wysokiej częstotliwości.
    - Cztery spotkania konsultacyjne

    Prezentacja prac dyplomowych uczestników.Studia prowadzone są we współpracy z Polskim Centrum Promocji Miedzi - koordynatorem programu LPQI w Polsce. W ramach Studiów zostaną wykorzystane materiały dydaktyczne opracowane w ramach programu LPQI

Inne informacje związane z elektryka, elektronika, informatyka

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |