Home > Studia I Stopnia > Pedagogika > Zaoczne > Pułtusk > Studia I Stopnia- Profilaktyka społeczna i resocjalizacja - Pułtusk - Mazowieckie

Studia I Stopnia- Profilaktyka społeczna i resocjalizacja - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia- Profilaktyka społeczna i resocjalizacja - Zaoczne - Pułtusk - Mazowieckie

 • Cele
  Studia na kierunku Pedagogika przygotowują wykwalifikowanych pedagogów, wychowawców, specjalistów do pracy w szkołach, placówkach oświatowych, urzędach i innych instytucjach. Absolwenci uzyskują przygotowanie pedagogiczne, a w specjalnościach takich jak: edukacja elementarna (przedszkolna i wczesnoszkolna) z terapią pedagogiczną, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza i rodzinna; sztuka (plastyka i muzyka) w szkole - również kwalifikacje pedagogiczne.
 • Tutuł uzyskany
  Licencjat
 • Szczegółowe informacje

  Profilaktyka społeczna i resocjalizacja

  Jest to specjalność kształcąca specjalistów w zakresie profilaktyki społecznej i resocjalizacji. Wyposaża studentów w aktualną wiedzę oraz kształtowanie praktycznych umiejętności z zakresu oddziaływań profilaktyczno - resocjalizacyjnych przygotowujących do pracy w środowisku otwartym i izolacyjnym oraz w organizacjach i instytucjach zajmujących się pomocą postpenitencjarną. Studenci nabywają umiejętności stosowania różnych form wsparcia profilaktycznego i resocjalizacyjnego, organizowania konkretnej pomocy psychopedagogicznej świadczonej zagrożonym jednostkom i grupom społecznym. Absolwent jest przygotowany do sporządzania profesjonalnych diagnoz etiologii i deficytów wychowawczych, programów resocjalizacyjnych grupowych i indywidualnych, diagnozowania opiekuńczo-wychowawczych funkcji rodziny. Mogą pracować m.in. w ośrodkach adaptacji społecznej, poradniach uzależnień, zakładach poprawczych, zakładach karnych, w sądach jako kuratorzy sądowi i penitencjarni, w policji. Uzyskują możliwość podejmowania pracy w charakterze „street workerów” (działania na rzecz ludzi bezdomnych i „dzieci ulicy”).

Inne informacje związane z Pedagogika

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |