Studia I Stopnia-Politologia

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia-Politologia - W ciągu tygodnia - Warszawa - Mazowieckie

  • Praktyki
    Studentów politologii stacjonarnej I stopnia obowiązują praktyki zawodowe. Realizowane są w instytucjach, z którymi SWPS nawiązała współpracę.
  • Tutuł uzyskany
    Licencjat
  • Szczegółowe informacje
    Studia I Stopnia
    Politologia

    W wiodących ośrodkach badawczych nauki polityczne są dyscypliną porównawczą i empiryczną, nastawioną na badanie instytucji i zachowań politycznych w różnych kontekstach kulturowych. Program politologii w SWPS nawiązuje do tego nurtu. Położono w nim nacisk na porównanie systemów politycznych w różnych państwach. Wiele zajęć poświęcono także problematyce Unii Europejskiej oraz zagadnieniom dotyczącym państw i regionów świata.Student politologii SWPS otrzymuje wiedzę, która nie różni się od tej, jaka jest przekazywana studentom w krajach Unii Europejskiej i USA. W dobie globalizacji jest to konieczne - dyplomowanemu politologowi ułatwia nie tylko zrozumienie problemów współczesnego świata, ale także pomaga w znalezieniu pracy, niezależnie od miejsca zamieszkania.

    Uczelnia jest członkiem Europejskiego Konsorcjum Nauk Politycznych (ECPR), prestiżowej struktury naukowej, dzięki czemu studenci mają zagwarantowany kontakt z najlepszymi politologami europejskimi, co stwarza także możliwość udziału w konferencjach naukowych w kraju i za granicą. Ponadto SWPS rekomenduje studentów zainteresowanych uczestnictwem w projektach badawczych oraz wyjazdami na stypendia naukowe, szkoły letnie, objazdy studyjne.

    Atuty kierunku:

    * wiedza politologiczna przekazywana w SWPS reprezentuje najwyższy światowy poziom
    * kadra naukowa - m.in. prof. Wawrzyniec Konarski, prof. Radosław Markowski, prof. Tomasz Żyro
    * program dydaktyczny jest dostosowany do wymogów rynku pracy i uwzględnia najlepsze światowe trendy dydaktyczne, co sprawia, że wg dyrektorów personalnych, menedżerów, specjalistów oraz praktyków zajmujących się zarządzaniem zasobami ludzkimi absolwenci politologii SWPS są najbardziej poszukiwani na rynku pracy (Ranking Uczelni 2008 r.)
    * wiedza politologiczna poszerzona jest o aspekt kulturowo-filozoficzny i prawny
    * część zajęć prowadzona jest w języku angielskim, co daje studentom możliwość praktycznego doskonalenia umiejętności językowych
    * studenci poszerzają i zdobywają nie tylko wiadomości teoretyczne, ale także kształcą niezwykle potrzebne umiejętności praktyczne
    * w trakcie studiów przewidziane są praktyki studenckie w organizacjach i instytucjach zbieżnych z profilem kształcenia, tj. Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce, Gmina Lesznowola, „Gazeta Ubezpieczeniowa", „Przegląd", Radio Akademickie Kampus, agendy Ruchu Rotary International
    * możliwość poszerzenia wiedzy na specjalizacjach międzywydziałowych

    Program

    Na studiach I stopnia znajdują się kursy poświęcone systemom politycznym i partyjnym, wyborom i zachowaniom wyborczym, międzynarodowym stosunkom gospodarczym, organizacjom międzynarodowym i marketingowi politycznemu.

    Specjalizacje
    Studenci mają do wyboru specjalizacje oferowane przez Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych.

    Są to m.in.:

    * TVN 24
    * Polska Agencja Prasowa
    * Instytut Pamięci Narodowej
    * Trasparency International
    * sądy, komendy powiatowe policji, Komenda Stołeczna Policji
    * biura poselskie i senatorskie
    * organizacje pozarządowe
    * partie polityczne

    Perspektywy zawodowe

    Absolwent politologii SWPS jest metodologicznie przygotowany do podjęcia pracy akademickiej, naukowej i edukacyjnej. Potrafi posługiwać się pakietami statystycznymi (w wielu zawodach humanistycznych ta umiejętność jest uznawana za podstawową), bardzo dobrze zna procesy zachodzące na świecie i zawiłości polityki prowadzonej nawet w odległych zakątkach.
    Może podjąć pracę np. w firmach doradztwa personalnego, agencjach public relations działach human resources, ośrodkach badań opinii społecznej, urzędach i instytucjach, państwowych, samorządowych i społecznych, instytucjach związanych z członkostwem Polski w UE, organizacjach pozarządowych, polskich przedstawicielstwach zagranicznych, mediach, domach mediowych, agencjach informacyjnych i promocyjnych.]

Inne informacje związane z politologia

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |