Studia I Stopnia (inżynierskie) - Ochrona Środowiska - Inżynieria Materiałowa

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem WSHE - Wyższa Szkoła Humanistyczno-Ekonomiczna

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia (inżynierskie) - Ochrona Środowiska - Inżynieria Materiałowa - W ciągu tygodnia - Włocławek - Kujawsko-Pomorskie

 • Cele
  Zakładamy, że oferta edukacyjna Wydziału Ochrony Środowiska Wyższej Szkoły Humanistyczno-Ekonomicznej daje nie tylko możliwości uzyskania wyższego wykształcenia, ale również podniesienia kwalifikacji przez osoby zajmujące się zawodowo problematyką ochrony środowiska. Można więc stwierdzić, że Wydział poprzez swoją działalność dydaktyczną, ale również naukowo-badawczą przyczynia się do poprawy stanu środowiska w naszym regionie, realizując tym samym jeden z podstawowych celów wspominanej Strategii Rozwoju Województwa Kujawsko-Pomorskiego.
 • Tutuł uzyskany
  Inżynier
 • Szczegółowe informacje
  Inżynieria materiałowa
  Materiały są podstawowym tworzywem z którym maja doczynienia inżynierowie każdej specjalności, zarówno ci którzy zajmują się wytwarzaniem materiałów i ich badaniem, jak i ci zajmujący się konstruowaniem i ich wykorzystaniem.
  Studia na Wydziale Ochrony Środowiska –specjalność Inżynieria Materiałowa, stanowią podstawę do zdobycia rzetelnego przygotowania zawodowego. Absolwenci tej specjalności uzyskują interdyscyplinarne wykształcenie z zakresu budowy strukturalnej, właściwości fizyko-chemicznych i mechanicznych, projektowania i technologii wykorzystania nowoczesnych materiałów. Gruntowna wiedza w zakresie podstaw technologii otrzymywania i metod badań materiałów oraz umiejętność praktycznego jej stosowania umożliwią absolwentowi pracę w szeroko pojętej problematyce produkcyjno-eksploatacyjnej.
  Opisywana specjalność została tak skonstruowana aby absolwent mógł opanować umiejętność rozwiązywania problemów praktycznych z zakresu Inżynierii Materiałowej we współpracy z inżynierami innych specjalności, konstruktorami i technologami.
  Wykształcenie absolwenta kierunku Ochrona Środowiska, specjalność Inżynieria Materiałowa jest szerokie i uniwersalne i obejmuje przygotowanie do pracy zawodowej w przemyśle, energetyce, transporcie, instytucjach naukowych, bankowości, administracji, biurach konsultingowo-projektowych oraz prywatnych firmach wytwórczych i usługowych, a także pozwala na podjęcie doradztwa technologicznego w small biznesie. Absolwenci tej specjalności mogą być zatrudniani wszędzie tam, gdzie jest potrzebna wszechstronna znajomość metodologii badań, obróbki, użytkowania oraz konserwacji materiałów.

Inne informacje związane z Inżynieria Materiałowa

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |