Studia I Stopnia-Informatyka Medyczna

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia-Informatyka Medyczna - W ciągu tygodnia - Rzeszów - Podkarpackie

 • Cele
  To kierunek, który nie tylko spełni Twoje oczekiwania, ale zaskoczy Cię bogatą ofertą i możliwościami. Zdobędziesz wiedzę i opanujesz umiejętności z zakresu ogólnych zagadnień informatyki teoretycznej oraz wiedzę i umiejętności techniczne z zakresu systemów informatycznych. Poznasz zasady budowy współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, systemów operacyjnych, sieci komputerowych i baz danych. Nabędziesz umiejętność programowania komputerów i poznasz zasady inżynierii oprogramowania.
 • Profil słuchacza / wymogi
  Rekrutacja odbywa się na podstawie konkursu świadectw dojrzałości i świadectw ukończenia szkoły średniej w zależności czy kandydat zdaje nową czy starą maturę. Wyniki z postępowania kwalifikacyjnego zostaną ogłoszone 7 sierpnia 2009 r. Kandydaci powinni złożyć następujące dokumenty: * świadectwo dojrzałości i świadectwo ukończenia szkoły średniej (w oryginale lub w odpisie lub świadectwo potwierdzone notarialnie), * podanie na obowiązującym formularzu WSIiZ (dostępnym w punkcie rekrutacyjnym oraz w internecie), * zaświadczenie lekarskie z bieżącego roku na wszystkie kierunki; od kandydatów ubiegających się o przyjęcie na Ratownictwo medyczne lub Zdrowie publiczne (specjalności: kosmetologia, promocja zdrowia z fizjoterapią, ochrona zdrowia niepełnosprawnych i starszych) wymagane jest zaświadczenie z Poradni Medycyny Pracy wraz z adnotacją na zaświadczeniu o wybranej specjalności - zaświadczenie musi być ważne na okres trwania studiów * 2 fotografie (kolor, białe tło, ciemne okrycie) w tym aktualną fotografię, zgodną z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych, * kserokopię dowodu osobistego lub paszportu, * kserokopię pokwitowania wpłaty wpisowego
 • Tutuł uzyskany
  Inżynier
 • Szczegółowe informacje
  Studia I Stopnia
  Kierunek-Informatyka
  Specjalność- Informatyka Medyczna

   W ramach tej specjalności zapoznasz się z zagadnieniami dotyczącymi zastosowania systemów informatycznych w medycynie począwszy od gromadzenia danych medycznych, poprzez systemy ich przesyłania, wizualizacji oraz analizy. Poznasz też podstawowe pojęcia związane z medycyną oraz fizjologią i anatomią człowieka. Studiując informatykę medyczną, opanujesz umiejętności z zakresu projektowania i obsługi systemów akwizycji i przesyłania danych medycznych, systemów obrazowania, medycznych systemów ekspertowych oraz tworzenia internetowych serwisów medycznych.

  W programie studiów m.in.:

  * podstawy bioinformatyki,
  * medyczne systemy bazodanowe,
  * podstawy projektowania internetowych serwisów medycznych,
  * medyczne systemy ekspertowe,
  * telemedycyna i telematyka zdrowia.


  Specjalność jest realizowania od 5. semestru na studiach I stopnia.


  A co po studiach?

  Jako absolwent będziesz przygotowany do podjęcia pracy w firmach informatycznych, projektujących i wdrażających medyczne systemy informatyczne oraz w placówkach opieki zdrowotnej, wykorzystujących systemy informatyczne oraz skomputeryzowane urządzenia medyczne. Będziesz także przygotowany do uczestniczenia w pracach naukowo-badawczych i wdrożeniowych w obszarze informatyki medycznej.

Inne informacje związane z informatyka

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |