Studia I Stopnia - International Relations - Biznes Międzynarodowy

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Wyższa Szkoła Europejska im. ks. Józefa Tischnera

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia - International Relations - Biznes Międzynarodowy - W ciągu tygodnia - Kraków - Małopolskie

 • Szczegółowe informacje
  WSE oferuje nowy program studiów w języku angielskim. To wyjątkowa okazja, aby o stosunkach międzynarodowych uczyć się w języku współczesnej dyplomacji.  

  Stosunki międzynarodowe to kierunek studiów dający wiedzę o związkach zachodzących między państwami, a także o organizacjach międzynarodowych takich jak Unia Europejska czy NATO. Większość działań podejmowanych dzisiaj w biznesie, polityce, mediach, edukacji czy kulturze wymaga uwzględnienia kontekstu międzynarodowego.

  Studia w WSE zapoznają studentów ze współczesnym środowiskiem międzynarodowym, koncentrując się zwłaszcza na wiedzy i umiejętnościach niezbędnych na europejskim rynku pracy. Nieszablonowy dobór kursów umożliwia zapoznanie się ze współczesnym środowiskiem globalnym, a ponadto wyposaży w praktyczne umiejętności niezbędne dla funkcjonowania w świecie biznesu.

  Wyjątkowość programu podkreśla fakt, że o relacjach międzynarodowych studenci uczą się w międzynarodowym gronie i od międzynarodowej kadry wybitnych specjalistów.

  Absolwenci są profesjonalnie przygotowani, by podążać ścieżką kariery w małych i średnich firmach, korporacjach i organizacjach międzynarodowych, instytucjach UE, mediach, dyplomacji, zaś wybierający profil turystyka międzynarodowa – także w branżach turystycznych; mogą też kontynuować studia nie tylko w WSE (w j. polskim lub angielskim), ale również na uczelniach zagranicznych.

  Biznes międzynarodowy
  Specjalność na studiach licencjackich stacjonarnych prowadzona w języku angielskim

  Absolwenci specjalności biznes międzynarodowy posiadają ogólną wiedzę z zakresu stosunków międzynarodowych pozwalającą im dobrze orientować się w zagadnieniach współczesnego świata, analizować otoczenie i dostrzegać wzajemne powiązania, ze szczególnym uwzględnieniem tematów gospodarczych. Znają zasady dotyczące prowadzenia działalności gospodarczej i zapewnienia efektywności działań na rynku oraz tworzenia i realizacji biznes planów. Potrafią wdrażać koncepcje i metody stosowane w ekonomii, finansach, marketingu i zarządzaniu. Ich wiedza i umiejętności uwzględniają środowisko międzynarodowe i różnice kulturowe istotne w działalności biznesowej.
  Szczególną cechą kształcenia w Wyższej Szkole Europejskiej jest nacisk położony na ścisłe połączenie wiedzy teoretycznej i praktycznego, warsztatowego przygotowania do pracy zawodowej. W trakcie studiów podkreślana jest samodzielność, umiejętność pracy zespołowej oraz wysokie standardy etyczne.

  Atuty specjalności
  • wszystkie kursy prowadzone w języku angielskim, co pozwala na biegłe opanowanie języka angielskiego, w szczególności języka biznesowego
  • wysokiej klasy kadra naukowo - dydaktyczna
  • wykorzystanie nowoczesnych narzędzi nauczania m. in. e-learningu, case study
  • nacisk na praktyczne umiejętności, w tym umiejętność pracy zespołowej
  • uzupełnienie programu kształcenia o obowiązkowe praktyki, które uczą jak w praktyce stosować nabytą wiedzę i umiejętności
  Gdzie możesz pracować
  Po ukończeniu specjalności biznes międzynarodowy, absolwenci mogą pracować między innymi w:
  • działach handlowych dużych i średnich firm, działających na rynku międzynarodowym
  • mediach branżowych

Inne informacje związane z stosunki międzynarodowe

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |