Studia I Stopnia - Fundusze i Projekty Unii Europejskiej - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania w Białymstoku

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia - Fundusze i Projekty Unii Europejskiej - Zaoczne - Białystok - Podlaskie

  • Cele
    Specjalność w szczególny sposób przeznaczona jest dla studentów pragnących pogłębić wiedzę w zakresie opracowywania projektów ukierunkowanych na pozyskanie funduszy unijnych. Specjalizacja w tej jakże przydatnej dziedzinie daje podstawę do poznania zagadnień związanych z operowaniem funduszami pomocowymi oraz strukturalnymi UE, a także z opracowywaniem dokumentacji projektowej. Program studiów zawiera m.in. metody i techniki pisania projektów, studium wykonalności projektów inwestycyjnych, monitoring i ewaluację funduszy strukturalnych, analizę zasad negocjacji oraz marketingu międzynarodowego, a także wykłady specjalistyczne. Abiturienci specjalizacji pozyskają wiedzę w zakresie przygotowania do podjęcia pracy w administracji publicznej (państwowej, samorządowej) oraz w firmach prywatnych, w tym współpracujących z krajami Unii Europejskiej na stanowiskach specjalistów w zakresie funduszy europejskich. Nabyte umiejętności powiązane będą głównie z przygotowaniem, monitoringiem, oceną i rozliczaniem projektów europejskich.
  • Profil słuchacza / wymogi
    Dla kandydatów na studia I stopnia, inżynierskie: * wypełniony kwestionariusz zgłoszeniowy (dostępny na stronie internetowej lub w dziale rekrutacji) * świadectwo dojrzałości/odpis dyplomu * 3 zdjęcia formatu dowodowego bez nakrycia głowy na jasnym tle oraz w formie elektronicznej * ksero dowodu osobistego: 1 , 2, 3 i 6 strona – stary dowód, 1, 2 strona –nowy dowód * kserokopia dowodu wpłaty wpisowego i I raty czesnego * ksero książeczki wojskowej (2, 3, 6 i 15 strona)
  • Tutuł uzyskany
    Licencjat
  • Szczegółowe informacje
    Kierunek: Europeistyka
    Specjalnośc: Fundusze i Rrojekty Unii Europejskiej

    Europeistyka to nawiązujący do wyzwań współczesnych i przyszłych kierunek, którego ideą przewodnią jest ukształtowanie specjalistów posiadających niezbędną sprawność zrozumienia politycznych, społecznych, prawnych i ekonomicznych aspektów działania Unii Europejskiej oraz ich właściwego zdyskontowania, co powinno w perspektywie przynieść korzyść przede wszystkim absolwentom kierunku jak i krajowi, a także w konsekwencji powszechnym strukturom zjednoczonej Europy. Absolwenci pozyskują wiedzę przygotowującą do podjęcia pracy w administracji publicznej (w tym rządowej i samorządowej) oraz w prywatnych oraz publicznych instytucjach o charakterze ekonomicznym, kulturalnym, medialnym i politologicznym, operujących na terenie krajowym czy europejskim, a szczególnie współpracujących z poszczególnymi krajami Unii Europejskiej. Studenci nabywają umiejętności dotyczące gospodarczych, socjologicznych i kulturowych uwarunkowań procesu integracji europejskiej, struktur instytucji Unii Europejskiej, różnorakich aspektów funkcjonowania Wspólnot, a szczególnie marketingu realizowanego w warunkach unijnych oraz zarządzania funduszami UE. Wiedza ta jest ubogacona o zakres obejmujący stosunki międzynarodowe, naukę o państwie i prawie, czy politologię.

    Sylwetka absolwenta

    Studia przygotowują do pracy w administracji rządowej i samorządowej, instytucjach i organizacjach krajowych oraz międzynarodowych, organach Wspólnot Europejskich współpracujących także w przedsiębiorstwach współpracujących krajami Unii Europejskiej. Absolwent zna historię Europy, uwarunkowania jej integracji oraz genezę powstania i zasady funkcjonowania Unii Europejskiej. Ukończenie studiów umożliwia zrozumienie i analizę procesów społecznych i politycznych, dokonujących się w skali globalnej, regionalnej, państwowej i lokalnej.

    Przedmioty podstawowe i kierunkowe:

        * Mikroekonomia
        * Makroekonomia
        * Prawo europejskie
        * Nauka o polityce
        * Społeczeństwa i kultury Europy
        * Systemy polityczne państw europejskich
        * Historia społeczna Europy
        * Integracja europejska
        * Instytucje i procesy decyzyjne Unii Europejskiej
        * Polityki wspólnotowe
        * Usytuowanie i rola Europy w stosunkach międzynarodowych
        * Usytuowanie i rola Polski w Europie

    Przedmioty specjalnościowe:


        * Fundusze pomocowe UE
        * Metody i techniki przygotowania projektu
        * Studium wykonalności projektów inwestycyjnych
        * Monitoring i ewolucja funduszy strukturalnych UE
        * Międzynarodowe stosunki ekonomiczne 

Inne informacje związane z kierowanie projektami

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |