Home > Studia I Stopnia > Niemiecki > Katowice > Studia I Stopnia - Filologia Germańska - Katowice - Śląskie

Studia I Stopnia - Filologia Germańska

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem "Gallus" Wyższa Szkoła Zarządzania Marketingowego i Języków Obcych w Katowicach

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia - Filologia Germańska - W ciągu tygodnia - Katowice - Śląskie

 • Tutuł uzyskany
  Licencjat
 • Szczegółowe informacje
  Wydział Humanistyczny, Kierunek: Filologia, Specjalność: Filologia germańska

  Program studiów na kierunku Filologia obejmuje bloki przedmiotów ogólnych, kierunkowych i związanych z wybraną specjalnością. Absolwenci tego kierunku posiadają wiedzę językową w zakresie praktycznej znajomości języka niemieckiego, językoznawstwa, literaturoznawstwa, przedmiotów społecznych i drugiego języka obcego.

  Specjalizacje:
  • Język niemiecki w biznesie i turystyce
  W ramach specjalizacji realizowane są zagadnienia z zakresu biznesu – korespondencji urzędowej, podstaw ekonomii, marketingu oraz negocjacji oraz turystyki – krajoznawstwa, pilotażu, prawa turystycznego. Absolwenci znajdują zatrudnienie między innymi jako negocjatorzy i tłumacze w dużych, międzynarodowych firmach i korporacjach. Znajomość języka biznesu pozwala na swobodne poruszanie się w sferach rozwijającego się rynku turystycznego.
  • Nauczyciel języka niemieckiego oraz nauczyciel języka drugiego (angielskiego lub rosyjskiego)
  W ramach specjalizacji realizowane są zagadnienia z zakresu wiedzy pedagogicznej oraz metodyki nauczania języka niemieckiego, teorii uczenia się oraz psychopedagogiki.
  Studenci odbywają praktykę pedagogiczną w wybranej przez siebie szkole, której celem jest poznanie realiów zawodu nauczyciela. Dzięki drugiej specjalizacji student otrzymuje możliwość zdobycia dodatkowych kwalifikacji językowych w zakresie: nauczyciel języka drugiego, który może wykonywać obok specjalizacji głównej. Absolwenci mogą podjąć pracę zawodową w charakterze nauczyciela języka niemieckiego w każdym typie szkół w Polsce.
  • Tłumacz języka niemieckiego – jedyna na Śląsku!
  W ramach specjalizacji kształcimy kadrę specjalizującą się w tłumaczeniach mowy i tekstu. Na zajęciach studenci zdobędą wiedzę z zakresu teorii technik przekładu oraz praktyki, pracując w oparciu o bogatą bazę dokumentów
  Po ukończeniu studiów I stopnia studenci będą mogli przystąpić do egzaminu państwowego na tłumacza przysięgłego języka niemieckiego.

   

Inne informacje związane z Niemiecki

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |