Home > Język > Słowacki > Zaoczne > Katowice > Kurs języka słowackiego - Katowice - Śląskie

Kurs języka słowackiego - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Międzynarodowe Centrum Językowe TRANSLADOR

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Kurs języka słowackiego - Zaoczne - Katowice - Śląskie

 • Szczegółowe informacje
  Język słowacki

  Należy do zachodniosłowiańskiej grupy językowej. Językiem tym posługuje się ponad 6 mln osób – przede wszystkim na Słowacji i w należącej do Serbii Wojwodinie, gdzie jest językiem urzędowym. Używają go także Słowacy mieszkający w Polsce, Rumunii, na Węgrzech, w USA i Kanadzie. W Polsce język słowacki mógł być zdawany na maturze jako jeden z języków nowożytnych.

  Współczesny słowacki język literacki powstał w połowie XIX wieku. Do jego zapisu stosuje się zmodyfikowany alfabet łaciński, który składa się z 46 liter.

  Język słowacki zachował w fonetyce pewne elementy starego języka słowiańskiego, które w polskim już zanikły. Jednym z nich jest iloczas, tj. występowanie samogłosek długich i krótkich. Te pierwsze są w piśmie wyróżnione kreseczką umieszczoną nad literą, tzw. znak długości ( dĺžeň ).

  Gramatyka języka słowackiego bardzo przypomina polską. Również jeśli chodzi o jej złożoność – podobnie jak w języku polskim rzeczowniki i czasowniki ze względu na typ odmiany dzieli się na kilkanaście grup. Rzeczownik odmienia się przez liczby (liczba pojedyncza i mnoga) oraz przypadki.

  Źródło: Wikipedia
  Szczegóły kursu
  • kurs semestralny prowadzony metodą komunikatywną,
  • 116 jednostek lekcyjnych w 2 modułach w grupach 8-10 osobowych (2×80 minut tygodniowo),
  • 90 jednostek lekcyjnych w 2 modułach w grupach 5-7 osobowych (1×120 minut tygodniowo),
  • czas trwania kursu od października do czerwca.

Inne informacje związane z Słowacki

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |