Home > Studia I Stopnia > Jakość i Bezpieczeństwo > Warszawa > Studia I Stopnia- Bezpieczeństwo informacyjne - Warszawa - Mazowieckie

Studia I Stopnia- Bezpieczeństwo informacyjne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Wyższa Szkoła Informatyki, Zarządzania i Administracji

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia- Bezpieczeństwo informacyjne - W ciągu tygodnia - Warszawa - Mazowieckie

  • Szczegółowe informacje
    Bezpieczeństwo informacyjne to jeden z najbardziej strategicznych obszarów bezpieczeństwa narodowego. Jego podstawę stanowi zapewnienie bezpieczeństwa systemów i sieci informacyjnych, w tym również nadzór nad ich aktualnością i nienaruszalnością. Ta dziedzina bezpieczeństwa zajmuje się ochroną takich informacji i parametrów technicznych jak: kody dostępu czy konfiguracja komputerów.

    Bezpieczeństwo informacyjne staje się coraz ważniejszym obszarem zarówno na poziomie gospodarek i systemów społecznych współczesnych państw, jak i na szczeblu przedsiębiorstw prywatnych i państwowych. Ukończenie tych studiów gwarantuje więc ciekawą i rozwojową pracę w wielu obszarach, między innymi takich jak: antywirusowa ochrona komputerów, zabezpieczenie techniczne wszelkich danych osobowych (m.in. w zakresie poufności bankowej, karalności oraz tajemnicy korespondencji sieciowej) oraz reagowania na ataki hakerskie i cyberterrorystyczne.

    Jako absolwent będziesz posiadał pogłębioną wiedzę z zakresu bezpieczeństwa informacyjnego i zarządzania kryzysowego oraz nabędziesz umiejętność rozpoznawania wyzwań i zagrożeń w obiegu informacji. Poznasz też taktyczne i techniczne sposoby przeciwdziałania tym zagrożeniom.

    Zasadnicze przedmioty w ramach tej specjalności to: teoria bezpieczeństwa, polityka i strategia bezpieczeństwa, podstawy ekonomiki bezpieczeństwa, bezpieczeństwo informacyjne, bezpieczeństwo informacyjne w UE, ochrona danych osobowych.

Inne informacje związane z Jakość i Bezpieczeństwo

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |