Studai I Stopnia - Sieci Komputerowe

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Wyższa Szkoła Biznesu-National Louis University

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studai I Stopnia - Sieci Komputerowe - W ciągu tygodnia - Nowy Sącz - Małopolskie

  • Cele
    SIECI KOMPUTEROWE Studenci wybierający specjalność Sieci komputerowe poszerzają swoją wiedzę w kierunku projektowania i zarządzania sieciami komputerowymi. Istotna część programu zajęć pokrywa materiał wymagany do zdobycia dyplomu Akademii CISCO. Zajęcia są prowadzone w laboratorium i ukierunkowane są na praktyczne aspekty tworzenia i zarządzania siecią komputerową.
  • Profil słuchacza / wymogi
    Uczelnia w pierwszej kolejności przyjmie wszystkich kandydatów, którzy spełnią jeden z poniższych warunków: * zdali maturę międzynarodową, * ukończyli zagraniczną szkołę średnią, prowadzoną wg systemu amerykańskiego lub brytyj­skiego, * uzyskali wynik minimum 50% na maturze wg programu rozszerzonego z co najmniej jednego z wymienionych przedmiotów: język angielski, matematyka, fizyka, informatyka, * uzyskali wynik minimum 40% z egzaminu z języka angielskiego na poziomie dwujęzycznym (dotyczy absolwentów szkół lub oddziałów dwujęzycznych). Pozostali kandydaci przyjmowani będą w miarę wolnych miejsc w ramach określonego przez Senat WSB-NLU limitu. Po przyjęciu na studia, osoba przyjęta ma obowiązek przystąpienia do sprawdzia­nów językowych (test gramatyczny, wypracowanie, rozmowa) kwalifikujących na odpo­wiedni poziom językowy, od którego rozpocznie naukę. Sprawdziany organizowane będą w czerwcu, lipcu, sierpniu i wrześniu (termin do wyboru przy składaniu dokumentów na studia). Absolwenci zagranicznych szkół średnich, prowadzonych wg systemu amerykańskiego lub brytyjskiego, osoby zdające maturę międzynarodową bądź legitymujące się CAE Certifi­cate in Advanced English, CPE Certificate of Proficiency in English i FCE First Certifica­te in English z oceną A, zwolnione są ze sprawdzianu z języka angielskiego. Do sprawdzianu nie przystępują też osoby, które nigdy nie uczyły się języka angielskiego lub wybranego drugiego języka obce­go.
  • Tutuł uzyskany
    Licencjat/Inżynier
  • Szczegółowe informacje
    Kierunek: Informatyka
    Specjalność: Sieci Komputerowe


    Studia na tym kierunku dają wszechstronne przygotowanie do pracy w zawodzie informatyka, ze szczególnym uwzględnieniem technologii internetowych oraz sfery zastosowań w biznesie. Program został zaplanowany tak, by z jednej strony dać konkretne przygotowanie praktyczne, z drugiej zaś solidne podwaliny teore­tyczne, pozwalające szybko dostosować się do zmieniających się zapotrzebowań na rynku pracy. Zajęcia prowadzone są przez wybitnych specjalistów, z dużym doświadczeniem praktycznym. Stosowane są poglądowe metody wykładu oparte o dużą ilość przykładów i nowoczesne środki audiowizualne. Zajęcia laboratoryjne odbywają się przy użyciu najnowocześniejszego sprzętu i oprogramowania.

    Zajęcia z przedmiotów informatycznych prowadzone są w nowatorskiej formie kon­wersatoriów i repetytoriów. Studenci pracują w małych grupach. Daje to lepsze warunki do zdobywania wiedzy oraz podnosi jakość kształcenia. Wszystkie mate­riały, z wyprzedzeniem zamieszczane są w Intranecie, co pozwala na lepsze przy­gotowanie się studentów do zajęć i prowadzenie ich w formie dyskusji, a nie tra­dycyjnego wykładu.

    Prezentacja Wydziału Informatyki

    Absolwent studiów inżynierskich jak i licencjackich przygoto­wany jest do pracy w firmach informatycznych zajmujących się budową, wdrażaniem lub administracją narzędzi i systemów informatycznych oraz w innych miejscach, w których takie narzędzia i systemy są wykorzystywane. Nabyta wiedza i umiejętności pozwalają na podjęcie pracy na takich stanowiskach, jak: administrator systemów i sieci komputerowych, administrator sieci WWW (web­master), programista aplikacyjny i systemowy, programista sieci Internet, pro­jektant i analityk systemów baz danych, projektant systemów decyzyjnych, kon­sultant w zakresie kompleksowej informatyzacji przedsiębiorstw, wdrożeniowiec systemów informatycznych, integrator systemów informatycznych, koordynator przedsięwzięć informatyzacyjnych.

    Program

    Język angielski
    Algebra z geometrią
    Matematyka dyskretna
    Narzędzia informatyki
    Szkolenie BHP i P/POŻ
    WF 1
    Wstęp do informatyki
    Wstęp do programowania
    Algorytmy i struktury danych
    Programowanie 1
    Przedmiot humanistyczno-społeczny
    Rachunek różniczkowy i całkowy
    Systemy operacyjne I
    WF 2
    Kurs specjalnościowy 1
    Podstawy inżynierii oprogramowania
    Programowanie 2
    Projektowanie baz danych I
    Rachunek prawdopodobieństwa i statystyka
    Sieci komputerowe I
    Systemy informacyjne w zarządzaniu
    Teoretyczne podstawy informatyki
    Automaty i translacja
    Badania operacyjne
    Bezpieczeństwo systemów komputerowych
    Grafika komputerowa
    Kurs specjalnościowy 2
    Kurs specjalnościowy 3
    Programowanie w sieci internet
    Ekonometria
    Kurs specjalnościowy 4
    Metody numeryczne
    Organizacja i architektura komputerów
    Pracownia specjalizacyjna
    Seminarium licencjackie 1
    Systemy wspomagania decyzji
    Wykład specjalnościowy I
    Etyka biznesu i technologii
    Interakcja człowiek-komputer
    Kurs specjalnościowy 5
    Pracownia specjalizacyjna
    Praktyki zawodowe
    Przedmiot humanistyczno-społeczny 2
    Seminarium licencjackie 2
    Wykład specjalnościowy II
    Wykład specjalnościowy III


Inne informacje związane z sieci informatyczne

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |