Podyplomowe Studia Dydaktyka Wiedzy o Społeczeństwie i Przedsiębiorczości - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem UW - Uniwersytet Warszawski

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Podyplomowe Studia Dydaktyka Wiedzy o Społeczeństwie i Przedsiębiorczości - Zaoczne - Warszawa - Mazowieckie

 • Cele
  Studium prowadzone jest w celu podniesienia kwalifikacji zawodowych oraz uzyskania kolejnych stopni zawodowych, zgodnie z Kartą Nauczyciela a także w celu zyskania przygotowania merytorycznego i metodycznego do nauczania w zreformowanej szkole, zwłaszcza w gimnazjum oraz liceum sprofilowanym.
 • Profil słuchacza / Wymogi
  Studium adresowane jest do osób z wykształceniem wyższym (posiadających tytuł magistra), a w szczególności dla nauczycieli pracujących w szkołach publicznych oraz niepublicznych.
 • Szczegółowe informacje

  Studium trwa trzy semestry i obejmuje łącznie 360 godzin. Zajęcia prowadzone są w postaci wykładów i konwersatoriów, przez profesorów oraz pracowników Instytutu Nauk Politycznych oraz doświadczonych dydaktyków z wieloletnim stażem pracy w oświacie oraz innych specjalistów z zakresu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży, emisji głosu czy zasad udzielania pierwszej pomocy.

  Zajęcia odbywają się w ramach dwudniowych zjazdów słuchaczy (sobota-niedziela) co dwa tygodnie.

  Ukończenie studiów w Podyplomowym Studium Dydaktyki Wiedzy o Społeczeństwie i Przedsiębiorczości uwarunkowane jest złożeniem egzaminów i zaliczeń semestralnych oraz końcowym egzaminem dyplomowym.

  Dowodem ukończenia Podyplomowego Studium Dydaktyki Wiedzy o Społeczeństwie i Przedsiębiorczości jest świadectwo ukończenia studiów podyplomowych uprawniające do nauki zawodu nauczyciela WOS.

  Wybrane zagadnienia: nauka o polityce, system polityczny w RP, zasady bezpieczeństwa, udzielanie pierwszej pomocy, emisja głosu, odpowiedzialność prawna opiekuna, dydaktyka wiedzy o społeczeństwie i in.

Inne informacje związane z Nauczanie - Inne

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |