Matematyka - Studia I Stopnia

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Politechnika Częstochowska

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Matematyka - Studia I Stopnia - W ciągu tygodnia - Częstochowa - Śląskie

  • Szczegółowe informacje
    Absolwenci mają ogólną wiedzę matematyczną na tyle wszechstronną, aby mogli rozwiązywać problemy związane z modelowaniem matematycznym, analizą statystyczną i metodami optymalizacyjnymi. W ramach studiowanych specjalności absolwenci uzyskują między innymi wiedzę w zakresie wykorzystania metod matematycznych do analizy wyników finansowych, modelowania zjawisk fizycznych, organizacji badań statystycznych, planowania eksperymentów, analizy wyników oraz wnioskowania statystycznego. Wykształcenie umożliwia wykonywanie zawodu matematyka na różnych stanowiskach pracy w zakładach produkcyjnych, firmach ubezpieczeniowych, bankach i innych instytucjach finansowych.

    Studenci kierunku Matematyka mają możliwość wyboru jednej z następujących specjalności:
    Absolwenci specjalności Matematyka Finansowa i Ubezpieczeniowa uzyskują między innymi wiedzę w zakresie matematyki aktuarialnej, metod matematycznych wykorzystywanych do analizy rynków finansowych i ubezpieczeniowych, organizacji badań statystycznych oraz budowania prognoz ekonomicznych. Zakres przedmiotów dobrany jest tak, aby absolwenci tej specjalności byli przygotowani do podjęcia pracy w firmach kapitałowo-ubezpieczeniowych na stanowiskach analityczno-doradczych. Ponadto absolwenci są przygotowani do kontynuacji kształcenia na studiach drugiego stopnia, w szczególności na kierunku informatyka w Politechnice Częstochowskiej.

    Na specjalności Matematyka Przemysłowa kształceni są specjaliści w zakresie wykorzystania teorii matematycznych w modelowaniu zjawisk fizycznych. Absolwenci tej specjalności posiadają gruntowną wiedzę w zakresie matematyki ogólniej i zastosowań matematyki. Zakres przedmiotów dobrano tak, aby absolwenci byli przygotowani zarówno do formułowania opisu matematycznego procesów fizycznych, realizacji obliczeń numerycznych oraz wykorzystania dostępnych programów narzędziowych. Absolwenci są przygotowani do kontynuacji kształcenia na studiach drugiego stopnia, w szczególności na kierunku informatyka w Politechnice Częstochowskiej.

Inne informacje związane z matematyka i matematyka stosowana

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |