Home > Język > Tłumaczenia / Przekład > Warszawa > Kurs Tłumaczenia Filmów - Kurs Przekładu Audiowizualnego - Warszawa - Mazowieckie

Kurs Tłumaczenia Filmów - Kurs Przekładu Audiowizualnego

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Fortima - Tłumaczenia - Edukacja - Media

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Kurs Tłumaczenia Filmów - Kurs Przekładu Audiowizualnego - W ciągu tygodnia - Warszawa - Mazowieckie

 • Profil słuchacza / Wymogi
  Kurs adresowany jest do tłumaczy, studentów kierunków lingwistycznych, filologicznych oraz wszystkich, którzy zdobyli inne wykształcenie kierunkowe, ale mają doświadczenie w dziedzinie tłumaczeń.
 • Szczegółowe informacje

  Zajęcia w studiu nagrań, przygotowanie listy dialogowej lektorskiej, nagranie próbki tłumaczenia, przygotowanie napisów do filmu, wizyta w telewizji (zwiedzanie dużych studiów telewizyjnych), zasady  współpracy z lektorem!
                  
  Podczas kursu (25 godzin – 5 tygodni) uczestnicy zdobywają konkretne praktyczne umiejętności profesjonalnego  opracowania wersji polskiej lub zagranicznej filmu fabularnego i filmu dokumentalnego  - w wersji  lektorskiej oraz w wersji z napisami - na użytek kina, telewizji lub innych firm i instytucji filmowych (dystrybutorzy filmowi, Filmoteka Polska, studia filmowe, organizatorzy festiwali filmowych itp.).

  Po ukończeniu kursu
  jego uczestnicy znają warsztat tłumacza filmowego, wiedzą jak przystąpić do pracy nad filmem, wiedzą co należy tłumaczyć, co można pominąć i jak skrócić tekst zachowując intencję reżysera. Potrafią przygotować wizytówki i odpowiednio opracować archiwalia wmontowane w film dokumentalny. Mają świadomość do czego służy kod czasowy w filmie, jak go wykorzystać z myślą o lektorze i co to znaczy „setka”; potrafią przełożyć fragment rymowany zachowując rytm oryginału i stosując rymy.

  Kurs Przekładu Audiowizualnego jest jednocześnie kursem redagowania, gdyż duży nacisk podczas zajęć kładzie się na poprawność językową i  piękną polszczyznę. Zdobyte umiejętności można wykorzystywać później na innych polach działalności zawodowej np. podczas pisania artykułów do gazet i czasopism, podczas tłumaczenia i redagowania książek oraz tekstów reklamowych. Zajęcia odbywają się w soboty w godzinach 10.00-15.00, grupy 6 - 8 osobowe.

   

  Podczas kursu również zajęcia w kameralnym studiu nagrań z lektorem telewizyjnym oraz zwiedzanie dużych studiów telewizyjnych.

   

  Zajęcia prowadzi tłumacz dzieł audiowizualnych z wieloletnim doświadczeniem i dużym dorobkiem w dziedzinie tłumaczeń filmowych pracujący dla TVP S.A..

   

  Najważniejsze zagadnienia:
  1. wykład teoretyczny - podstawy opracowywania polskiej wersji językowej do filmów zagranicznych
  2. wersja lektorska (voice-over)
  3. wersja z napisami (subtitles)
  4. audiodeskrypcja
  5. tłumaczenie filmów na j. angielski
  6. tłumaczenie piosenek i fragmentów muzycznych
  7. zagadnienia poprawności językowej 
  8. podstawy dubbingu
  9. obowiązki autora wersji polskiej pracującego dla telewizji lub studia nagrań
  10. prawo autorskie - ochrona praw autorskich (tantiemy dla tłumacza)
  11. telewizyjna i filmowa "kuchnia"

  Zapraszamy!

Inne informacje związane z Tłumaczenia / Przekład

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |