Home > Studia I Stopnia > Moda i Kosmetyka > Dzienne > Bydgoszcz > Kosmetologia - Bydgoszcz - Kujawsko-Pomorskie

Kosmetologia - Dzienne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Wyższa Szkoła Nauk o Zdrowiu w Bydgoszczy

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Kosmetologia - Dzienne - Bydgoszcz - Kujawsko-Pomorskie

 • Szczegółowe informacje

  Specjalności:

       KOSMETYKA ESTETYCZNA
       MASAŻ I FIZYKOTERAPIA
       SPA I WELLNESS
       FRYZJERSTWO I STYLIZACJA
       ZARZĄDZANIE OśRODKAMI PIELĘGNACJI URODY  Studia licencjanckie na kierunku kosmetologia organizowane będą w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym. Kształcenie trwa 6 semestrów (3 lata). Łączny wymiar zajęć dydaktycznych na studiach stacjonarnych wynosi 2524 godzin a na studiach niestacjonarnych - 1564 godziny.

  Plan studiów obejmuje:
  Studia stacjonarne:

       Przedmioty kształcenia ogólnego - 484 godzin
       Przedmioty podstawowe - 465 godzin
       Przedmioty kierunkowe - 780 godzin
       Zajęcia fakultatywne - 450 godzin
       Praktyki zawodowe - 340 godzin

  Studia niestacjonarne:

       Przedmioty kształcenia ogólnego - 234 godziny
       Przedmioty podstawowe - 400 godzin
       Przedmioty kierunkowe - 530 godzin
       Zajęcia fakultatywne - 80 godzin
       Praktyki zawodowe - 320 godzin

  Integralną częścią obowiązującego programu są praktyki zawodowe. Są one realizowane w wymiarze 8 tygodni. Przewiduje się, ze praktyki będą zróżnicowane pod względem swego zakresu. Oznacza to, że będzie się je organizować tak, aby studenci mogli uzyskać praktyczne umiejętności niezbędne do pracy w gabinetach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej, firmach kosmetycznych. Praktyki odbywać się będą po drugim i czwartym semestrze studiów.

  Studia licencjackie odbywać się będą w dwóch formach: stacjonarnej i niestacjonarnej. Studenci obydwu form realizować będą ten sam program studiów. Studia stacjonarne będą prowadzone przez pięć dni w tygodniu w godzinach od 8.00 do 17.00 Studia niestacjonarne obejmują 10 zjazdów w semestrze. Zajęcia prowadzone będą od piątku godz. 15.00 do niedzieli godz. 15.00.

  Podstawowym celem kształcenia w zawodzie licencjat kosmetologii jest przygotowanie absolwenta do pracy w gabinetach kosmetycznych, gabinetach odnowy biologicznej i formach kosmetycznych.

  Ponadto założeniem kształcenia na kierunku kosmetologia jest rozwijanie cech osobowości, kształtowanie postaw etycznych, pogłębianie i poszerzanie wiedzy i umiejętności praktycznych, a także wprowadzanie nowych osiągnięć do praktyki zawodowej.

Inne informacje związane z Moda i Kosmetyka

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |