Home > Język > Polski > Warszawa > Język polski - Moja Miłość - Warszawa - Mazowieckie

Język polski - Moja Miłość

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Fortima - Tłumaczenia - Edukacja - Media

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Język polski - Moja Miłość - W ciągu tygodnia - Warszawa - Mazowieckie

 • Profil słuchacza / Wymogi
  Szkolenie dla tłumaczy: pisemnych, ustnych, audiowizualnych. Dla każdego coś ważnego!
 • Szczegółowe informacje

  Czy wiesz, że...
  ... stratować kogoś mogą tylko zwierzęta, a nie - samochody? Jak napisać non stop, spółka matka, spółka córka? "Pisze" czy "jest napisane", "wziąść" czy "wziąć", serial wszechczasów czy wszech czasów? Jak zapisać liczebniki porządkowe, używając cyfr ; jak odmieniać obcojęzyczne imiona i nazwiska - odmieniać tylko imię czy imię wraz z nazwiskiem?


  Warsztat tłumacza? Komputer, słowniki, programy wspomagające proces tłumaczenia, ale również znajomość polskiej gramatyki i zasad polskiej pisowni. Liczy się nie tylko treść, ale i forma. Tekst pełen błędów nadaje się "do odrzutu".

  Język polski jest trudny i szybko się zmienia. To, co kiedyś było błędem, dziś nim już nie jest. Kiedyś pasjonatem był tylko ten, kto wpada w pasję, obecnie może być nim również kolekcjoner znaczków.

  Czy na pewno wiemy, jak odmienia się dany wyraz? Na przykład: Kurosawa [czyt.: Kurosała], ale o Kurosawie [czyt.: o Kurosale], statua [o statui]. Pamiętamy o zasadach stosowania interpunkcji? Czasami przecinek potrafi zmienić sens zdania. Przed wykrzyknikiem jest spacja czy nie ma? Aleja czy aleja, 43d czy 43D? Około godziny 14., około godziny 14.00, czy 14-tej? Na to i inne pytania odpowiemy podczas spotkania, na temat kultury języka i poprawności językowej. 
  Już dziś  zapraszamy!

Inne informacje związane z Polski

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |