Home > Szkoły - Polska > Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi/Centrum Kształcenia Podyplomowego

Informacje

Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi posiada status wyższej uczelni od 1993 roku. Jest największą uczelnią niepubliczną w Polsce oferującą studentom szerokie spektrum możliwych kierunków i specjalizacji. Mamy uprawnienia do prowadzenia studiów na 11 kierunkach, w ramach których oferujemy studentom ponad niemal 100 specjalności, stale aktualizowanych pod kątem zapotrzebowania na rynku pracy. W 2007 roku uczelnia uzyskała uprawnienia do nadawania stopnia doktora w trzech dziedzinach: nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, nauk technicznych w zakresie informatyki oraz sztuk plastycznych w zakresie sztuki piękne.

 AHE w Łodzi jest uczelnią nowoczesnych technologii . Placówka posiada profesjonalnie wyposażone własne wydawnictwo, telewizję, przychodnię i drukarnię, a także największą -  wśród uczelni niepublicznych  w regionie - bibliotekę o wolnym dostępie.

Rankingi
Akademia Humanistyczno-Ekonomiczna w Łodzi zajęła 5 miejsce w Ogólnopolskim Rankingu  Niepublicznych Uczelni Magisterskich 2009 publikowanym przez Rzeczpospolitą i miesięcznik „Perspektywy”. 5 miejsce  w Polsce plasuje AHE na pozycji niekwestionowanego lidera wśród wszystkich niepublicznych uczelni w Łodzi.

Studencki Nobel 2009
Student AHE w Łodzi Piotr Pawlikowski został uznany za wyniki w nauce oraz działalność społeczną został uznany najlepszym studentem regionu łódzkiego i zdobył Studenckiego Nobla 2009 w konkursie organizowanym przez NZS w Łodzi.

Firma Równych Szans 2007
Akademia Humanistyczno - Ekonomiczna w Łodzi otrzymała prestiżowe godło oraz tytuł Firma Równych Szans 2007 za stosowanie w praktyce polityki równości szans kobiet i mężczyzn w miejscu pracy. Pośród stu firm z całej Polski zajęła pierwsze miejsce w kategorii dużych przedsiębiorstw.
Konkurs już po raz drugi zorganizowały Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz Partnerzy projektu Gender Index.
W konkursie brano pod uwagę proporcje w zatrudnieniu kobiet i mężczyzn, równość w dostępie do awansów i szkoleń, sposób rekrutacji, godzenie życia osobistego i zawodowego oraz praktyki przeciwdziałające molestowaniu i mobbingowi.

Uczelnia przyjazna studentom 2004
W 2004 roku Parlament Studentów RP przyznał AHE w Łodzi prestiżowe wyróżnienie „Uczelnia przyjazna studentom”.  

Filantrop Roku  2005
Uczelnia została nagrodzona za współpracę z Fundacją Gajusz a w szczególności za zorganizowanie akcji „ Podziel się swoją przyszłością”, w której kandydaci na studia podczas rekrutacji zamiast opłaty wpisowego uiszczali dowolną (nie mniejszą niż 10 zł) kwotę na rzecz Fundacji Gajusz.

Primus Inter Pares 2005
Studentka AHE w Łodzi Joanna Surlejewska zdobyła tytuł Primus Inter Pares 2005 w ogólnopolskim konkursie na najlepszego studenta Pedagogiki Rzeczpospolitej Polskiej 2005 r.

Studia Podyplomowe w AHE:
Centrum Kształcenia Podyplomowego przy AHE w Łodzi od wielu lat prowadzi studia podyplomowe na kilku kierunkach, oferując kilkadziesiąt kierunków pozwalających na zdobycie nowych kwalifikacji i umiejętności niezbędnych obecnie na rynku pracy.
Nasze studia skierowane są przede wszystkim do nauczycieli, pedagogów, dziennikarzy, filologów, kadry zarządzającej i pracowników firm oraz wszystkich tych, którzy chcą poszerzyć swoją wiedzę.

Studia realizowane są w trybie niestacjonarnym, podczas zjazdów weekendowych, trwają dwa, trzy lub cztery semestry. W strukturze zajęć znajdują się warsztaty i ćwiczenia dające maksimum wiedzy praktycznej i pozwalające uczestnikom rozwiązywać konkretne problemy, analizować wybrane przypadki oraz doskonalić własne umiejętności.
Absolwenci naszych studiów zyskują nowe możliwości:
• uzyskanie dodatkowych kwalifikacji,
• uzyskanie certyfikatów wymaganych przez pracodawcę,
• zwiększenie konkurencyjności na rynku pracy,
• zmianę specjalizacji,
• zmianę zawodu.

Zasady przyjęć:
Rekrutacja na rok akademicki 2012/2013 potrwa do 30 września 2012 r.
O przyjęciu na studia decyduje kolejność zgłoszeń - liczba miejsc jest ograniczona!

Wymagane dokumenty:
• formularz zgłoszeniowy,
• odpis dyplomu ukończenia studiów wyższych,
• kserokopia dowodu osobistego
• inne dokumenty - w przypadku niektórych kierunków

Opłaty za studia:
• nie pobieramy opłat rekrutacyjnych (wpisowego)
• kwoty podane w opisach kierunków są sumą wszystkich opłat wnoszonych przez słuchaczy (brak ukrytych opłat!)
• płatności za studia rozkładamy na 8, 10 lub 20 nieoprocentowanych rat (liczba rat jest zależna od okresu trwania studiów)

Promocja dla absolwentów AHE:
10% zniżki na wszystkie kierunki z naszej oferty!
 

Oferta Edukacyjna

Zobacz historia kursy
Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |