Información

Powstanie WSTI jest efektem syntezy 12 lat doświadczeń Szkoły Policealnej Informatyki NOVUM, która rozpoczęła działalność w 1993 roku na terenie Wydziału Fizyki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Ośrodka Szkolenia Informatycznego DEMO (1991).

WSTI jest godnym kontynuatorem tradycji edukacyjnych dotychczasowych placówek korzystając z ich kadry, idei, doświadczeń oraz infrastruktury technicznej, organizacyjnej, lokalowej i prawnej. WSTI działając w ramach formuły szkoły wyższej posiada doskonałe warunki do dalszego rozwoju stwarzając tym samym atrakcyjne możliwości dla studentów - przyszłych inżynierów informatyki.

Cechą charakterystyczną Szkoły Policealnej Informatyki NOVUM było oparcie rozwoju na współpracy z kadrą akademicką oraz innowacyjność - szkoła jako jedna z pierwszych szkół w Polsce wprowadziła autorskie kierunki nauczania związane z grafiką komputerową (1994) oraz technologiami internetowymi (1997). Powyższe cechy sprawiły, że szkoła mogła poszczycić się studentami z terenu całego kraju (Polski południowej) stając się największą tego typu placówką w województwie (770 studentów informatyki i grafiki komputerowej pobierających równocześnie naukę, 3500 absolwentów).

Szkoła Policealna Informatyki NOVUM przy Wyższej Szkole Technologii Informatycznych w Katowicach nadal prowadzi zajęcia na kierunku Informatyka o specjalności technologie internetowe i multimedia.

Szkoła posiadając uprawnienia szkoły publicznej wydaje świadectwa państwowe i znajduje się pod ciągłym nadzorem Kuratorium Oświaty i Wychowania w Katowicach.

Ośrodek Szkolenia Informatycznego DEMO jest autoryzowanym ośrodkiem szkoleniowym Unizeto Certum w zakresie podpisu elektronicznego oraz realizuje szkolenia informatyczne dofinansowywane ze środków Unii Europejskiej w ramach unijnego programu Rozwoju Zasobów Ludzkich.

Oferta szkoleniowa

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |