Idź do home > Szkoły - Polska > WSAP-Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Łodzi

Informacje

Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Łodzi jest uczelnią zawodową założoną przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej w Warszawie. WSAP oferuje studia licencjackie, podyplomowe oraz kursy językowe adresowane zarówno do młodzieży jak i osób pracujących, zainteresowanych podnoszeniem kwalifikacji zawodowych. WSAP -niesłusznie- postrzegana jest niekiedy jako uczelnia kształcąca wyłącznie urzędników. Rzeczywiście naszych absolwentów spotkać można w niemal każdym urzędzie Województwa Łódzkiego.

Są tam w większości przypadków cenionymi pracownikami, a dyplom WSAP stał się dla nich przepustką do zawodowej kariery. Cieszy nas, gdy wracają do naszej uczelni by aktualizować swą wiedzę i doskonalić umiejętności, korzystając z dodatkowych usług edukacyjnych WSAP - szerokiego wachlarza studiów podyplomowych i kursów językowych. Kształcimy jednak nie tylko urzędników. Od początku istnienia uczelni, czyli od ponad 13 lat, jej mury opuszczają przedsiębiorcy i pracownicy przedsiębiorstw, a także prowadzący własną działalność gospodarczą lub zatrudnieni w przedsiębiorstwach państwowych, komunalnych, zagranicznych (lub z udziałem zagranicznego kapitału), bankach i towarzystwach ubezpieczeniowych. Pracodawcami naszych studentów i absolwentów są zarówno spółki komunalne jak i krajowe i zagraniczne sieci handlowe, czy instytucje usługowe.

Różnorodność oferty WSAP i jej uniwersalny charakter łączący teorię z praktyką, dający jednocześnie studentom możliwość wyboru specjalności zbieżnej z ich zainteresowaniami i zapotrzebowaniem pracodawców, przesądzają o czołowej pozycji WSAP wśród wiodących wyższych uczelni zawodowych naszego kraju, województwa i miasta. To naszą uczelnię wskazują pracodawcy jako najlepszą w Łodzi i jedną z najlepszych w kraju.

Proponujemy kształcenie na studiach I stopnia (licencjackich) w ramach jednej z dwóch specjalności: administracja publiczna i administracja gospodarcza.

W ramach wszystkich wymienionych specjalności studenci poznają problematykę integracji europejskiej, w tym zwłaszcza prawne, ekonomiczne i kulturowe konsekwencje członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Każdy ze studentów ma możliwość podniesienia stopnia znajomości języka obcego-jednego w przypadku studiów wieczorowych i zaocznych, dwóch w przypadku studiów dziennych. Pasjonaci językoznawstwa mogą skorzystać z dodatkowej oferty Szkoły Języków Obcych WSAP i uzyskać certyfikat językowy TELC. Znajomość języka to szansa na interesujące studia, staż lub praktyki w zagranicznej uczelni lub instytucji, albo udział w międzynarodowej konferencji lub szkole letniej.
    
    

Oferta Edukacyjna

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |