Idź do home > Szkoły - Polska > Wrocławski Instytut Designu

Informacje

We Wrocławskim Instytucie Designu kierujemy się trzema podstawowymi zasadami, które charakteryzują nasze metody kształcenia:   
- kreatywność,
- otwartość,
- praktyczność.
   
W codziennej pracy ze studentem stawiamy na kreatywne myślenie, które polega na kwestionowaniu zadań projektowych, wysuwaniu nowych propozycji i tworzeniu kilku pomysłów do jednego projektu. Taki sposób nauki sprawia, że każdy student nabywa umiejętność koncepcyjnego poszukiwania rozwiązań.
   
W tworzeniu nowych rozwiązań niezmiernie ważna jest przestrzeń do pracy, która w WDI jest otwarta, elastyczna i dynamiczna. Każda pracownia może zostać zmieniona i dopasowana do aktualnych potrzeb. Taki układ zapewnia stały kontakt i sprzyja współpracy pomiędzy poszczególnymi grupami. Istotnym elementem w nauce jest również wykorzystywanie przestrzeni publicznej, która przybliża studentów do swoich odbiorców.
   
Ostatnią naszą zasadą jest optymalne przygotowanie designerów do współpracy z innymi specjalistami i rozumienia ich na płaszczyźnie zawodowej. Aby studenci nabrali pewności i świadomości, w jaki sposób poruszać się w środowisku biznesowym, w programie studiów uwzględnione są praktyki zawodowe.
   
Powyższe zasady oraz niezależny i elastyczny proces nauczania, na który kładziemy szczególny nacisk, jak również międzynarodowe kontakty oraz sieć współpracujących partnerów tworzy atmosferę, w której swobodnie rozwija się design i kreatywność.

Oferta Edukacyjna

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |