Información

HISTORIA
    
Wyższa Szkoła Zarządzania w Kwidzynie rozpoczęła działalność w 1999 roku jako uczelnia niepaństwowa wpisana pod numerem 27 do Rejestru Uczelni Niepaństwowych Ministerstwa Edukacji Narodowej i Sportu (decyzją z dnia 22 września 1999 roku).

Wyższa Szkoła Zarządzania jest organizacją non-profit. Jej założycielem jest Towarzystwo Edukacji Ekonomicznej i Ekologicznej w Gdańsku, reprezentowane przez osoby, które są profesjonalnie związane z różnymi formami edukacji i których pasją jest ciągłe doskonalenie metod i efektów kształcenia.

Misja Wyższej Szkoły Zarządzania brzmi:

Myślimy globalnie, działamy lokalnie.

W naszej działalności dydaktycznej kształcimy uniwersalnego ekonomistę – menedżera średniego szczebla, który jest przygotowany do pracy w przedsiębiorstwach różnych branż, w organizacjach i instytucjach usługowych, w handlu, finansach, administracji, wszędzie tam – gdzie trzeba dobrze zorganizować przedsięwzięcie, zdobyć pieniądze i dobrze je wydać, kierować ludźmi i pracować z nimi, zbudować śmiały plan i zrealizować go. Szczególną wagę przywiązujemy do europejskiego wymiaru kształcenia. Nasz absolwent potrafi funkcjonować w Europie i komunikować się bez kompleksów, a znajomość informatyki, języków obcych i zasad europejskiego biznesu, to jego silne atuty.Takie sformułowanie naszej misji odnosi się nie tylko do dydaktycznej działalności, ale jest też wytyczną dla naszej praktycznej aktywności w życiu społeczno - gospodarczym oraz dla poszukiwań naukowo – badawczych. Zmierzamy do skojarzenia naszej dydaktyki, opracowań naukowo- badawczych z pożytkiem aplikacyjnym dla naszych partnerów ze świata gospodarki. Wokół misji skupiają się nauczyciele akademiccy i studenci, absolwenci, władze samorządu i pracownicy administracji oraz przedstawiciele współpracujących z naszą Szkołą instytucji społecznych i gospodarczych. Wszyscy oni realizują cele i współtworzą wizerunek Wyższej Szkoły Zarządzania w Kwidzynie.

W 2008 roku Wyższa Szkoła Zarządzania w Kwidzynie chcąc sprostać nowym wyzwaniom – otwarcie nowego kierunku Pedagogiki, plany otwarcia kierunków inżynierskich takich jak: Papiernictwo i Poligrafia czy Budownictwo, zmieniła nazwę na Powiślańska Szkoła Wyższa.

Oferta szkoleniowa

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |