Home > Studia I Stopnia > Doradztwo w Edukacji > Gdańsk > Doradztwo zawodowe - Gdańsk - Pomorskie

Doradztwo zawodowe

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Gdańska Wyższa Szkoła Humanistyczna

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Doradztwo zawodowe - W ciągu tygodnia - Gdańsk - Pomorskie

  • Szczegółowe informacje
    Gwałtowne zmiany ekonomiczne i technologiczne, a także towarzyszące im przemiany społeczne sprawiają, że coraz trudniej jest zaplanować karierę zawodową. Współczesne warunki często wymuszają także zmianę zawodu wcześniej wybranego i wyuczonego. Młodzież, która stoi w obliczu jednej z najważniejszych decyzji w swoim życiu, jaką jest wybór zawodu, coraz częściej ma problemy z uzyskaniem wsparcia ze strony dorosłych, zagubionych w realiach rynku pracy. Ważnym społecznie problemem stało się zatem przygotowanie osób, które mogłyby świadczyć profesjonalnie pomoc w tym zakresie.
    Studenci pedagogiki w ramach specjalności doradztwo zawodowe będą przygotowywani do pełnienia funkcji doradcy zawodowego, do pomagania wszystkim grupom wiekowym lub zawodowym w podjęciu trafnej decyzji dotyczącej wyboru zawodu oraz w osiągnięciu jak najlepszego poziomu dostosowania zawodowego.
    Absolwent ma podstawową wiedzę pedagogiczną i socjologiczną z zakresu doradztwa zawodowego. Nabywa umiejętności w zakresie posługiwania się warsztatem diagnostycznym, praktycznego działania w poradnictwie zawodowym oraz dotyczącym osób niepełnosprawnych, kierowania do specjalistycznych ośrodków szkoleniowych i współpracy z funduszami ubezpieczeniowymi, z ZUS-em. Potrafi pomóc osobom niepełnosprawnym w wyborze zawodu i współpracuje z instytucjami realizującymi rehabilitację zawodową.
    Absolwenci pedagogiki z tą specjalnością będą mieć wystarczająco rozległą wiedzę, by uzyskać zatrudnienie w poradniach zawodowych. Studia rozwiną u nich umiejętności z zakresu fachowej pomocy dzieciom, młodzieży i dorosłym w wyborze szkoły czy zawodu, a także nauczą skutecznego doradztwa dotyczącego poruszania się po rynku pracy. Dzięki nim będzie można wykorzystywać wyniki badań diagnostycznych prowadzonych przez psychologów i socjologów na potrzeby doradztwa personalnego. Proponowany zestaw przedmiotów umożliwi zdobycie wiedzy niezbędnej do podjęcia pracy w wyspecjalizowanych działach urzędów pracy, ośrodkach pomocy społecznej i firmach doradztwa personalnego. Po uzyskaniu dyplomu absolwent może pracować w działach personalnych firm, agencjach doradztwa personalnego, urzędach pracy, ośrodkach pomocy społecznej i szkolnych ośrodkach kariery.

Inne informacje związane z Doradztwo w Edukacji

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |