Studia Podyplomowe - Komunikacja Wizualna z Grafiką Komputerową - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem WSIiE - Wyższa Szkoła Informatyki i Ekonomii TWP

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia Podyplomowe - Komunikacja Wizualna z Grafiką Komputerową - Zaoczne - Olsztyn - Warmińsko-Mazurskie

 • Cele
  Głównym zadaniem studiów podyplomowych jest doskonalenie umiejętności tworzenia komunikatów wizualnych i kształcenie umiejętności wykorzystania komputera jako narzędzia w zakresie grafiki edytorskiej i graficznej prezentacji oraz projektowania form użytkowych i wizualnych przekazów medialnych.
 • Profil słuchacza / Wymogi
  Program adresowany jest do osób pragnących doskonalić umiejętności posługiwania się technikami plastycznymi - w tym graficznymi – związanymi z upowszechniającą i promocyjną działalnością mediów wizualnych. Studia przeznaczone są dla osób zainteresowanych współczesną kulturą wizualną (sztuka, reklama, komunikacja internetowa, techniki multimedialne w edukacji, rozrywka) realizowaną poprzez media cyfrowe, pragnących zapoznać się z jej możliwościami nie tylko w ujęciu teoretycznym, ale przede wszystkim poprzez nabycie praktycznych umiejętności w zakresie grafiki komputerowej. Zakres zdobytej wiedzy i umiejętności powinien przygotować absolwenta do pracy w placówkach kultury, mediach, reklamie, graficznych pracowniach projektowych.
 • Szczegółowe informacje
  WYDZIAŁ INFORMATYKI I EKONOMII W OLSZTYNIE

  kierunek: Informatyka
  specjalność: Komunikacja wizualna z grafiką komputerową – II semestry

  W programie nauczania szczególny nacisk położono na pobudzanie i rozwijanie plastycznej wyobraźni słuchaczy oraz przekazywanie wiedzy na temat klasycznych form uprawiania grafiki, typowych a wypracowywanych przez stulecia kanonów tworzenia sztuk wizualnych (np. rodzaje perspektywy), tradycji przedstawieniowej w kręgu europejskim (np. Pieta) oraz biologicznie warunkowanych zasad skutecznego tworzenia przekazu wizualnego. Umożliwiają odkrywanie sposobów kreowania własnego potencjału artystycznego i rozwijanie postaw twórczych w procesie komponowania plastycznego - zwłaszcza graficznego - z wykorzystaniem komputerowych technik multimedialnych.

  Założenia organizacyjne studiów
  Przedmioty kształcenia podyplomowego są realizowane w dwóch semestrach i program obejmuje ogółem 270 godzin zajęć. Zajęcia odbywają się dwa razy w miesiącu, w soboty i niedziele co dwa tygodnie.

Inne informacje związane z Multimedia, Grafika Komputerowa

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |