Studia II Stopnia-Systemy Komputerowe w Służbie Zdrowia

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia II Stopnia-Systemy Komputerowe w Służbie Zdrowia - W ciągu tygodnia - Rzeszów - Podkarpackie

 • Cele
  To kierunek, który nie tylko spełni Twoje oczekiwania, ale zaskoczy Cię bogatą ofertą i możliwościami. Zdobędziesz wiedzę i opanujesz umiejętności z zakresu ogólnych zagadnień informatyki teoretycznej oraz wiedzę i umiejętności techniczne z zakresu systemów informatycznych. Poznasz zasady budowy współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, systemów operacyjnych, sieci komputerowych i baz danych. Nabędziesz umiejętność programowania komputerów i poznasz zasady inżynierii oprogramowania.
 • Profil słuchacza / wymogi
  Rekrutacja odbywa się na podstawie konkursu świadectw dojrzałości i świadectw ukończenia szkoły średniej w zależności czy kandydat zdaje nową czy starą maturę. Wyniki z postępowania kwalifikacyjnego zostaną ogłoszone 7 sierpnia 2009 r. Kandydaci powinni złożyć następujące dokumenty: * świadectwo dojrzałości i świadectwo ukończenia szkoły średniej (w oryginale lub w odpisie lub świadectwo potwierdzone notarialnie), * podanie na obowiązującym formularzu WSIiZ (dostępnym w punkcie rekrutacyjnym oraz w internecie), * zaświadczenie lekarskie z bieżącego roku na wszystkie kierunki; od kandydatów ubiegających się o przyjęcie na Ratownictwo medyczne lub Zdrowie publiczne (specjalności: kosmetologia, promocja zdrowia z fizjoterapią, ochrona zdrowia niepełnosprawnych i starszych) wymagane jest zaświadczenie z Poradni Medycyny Pracy wraz z adnotacją na zaświadczeniu o wybranej specjalności - zaświadczenie musi być ważne na okres trwania studiów * 2 fotografie (kolor, białe tło, ciemne okrycie) w tym aktualną fotografię, zgodną z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych, * kserokopię dowodu osobistego lub paszportu, * kserokopię pokwitowania wpłaty wpisowego
 • Tutuł uzyskany
  Magister inzynier
 • Szczegółowe informacje
  Studia II Stopnia
  Kierunek-Informatyka
  Specjalność- Systemy Komputerowe w Służbie Zdrowia

  Specjalność przygotowuje studentów do pracy w szpitalach, zakładach opieki zdrowotnej, centrach medycznych, laboratoriach oraz innych ośrodkach i instytucjach związanych ze służbą zdrowia. Absolwent będzie przygotowany do projektowania, wdrażania i eksploatacji systemów komputerowych (sprzętu i oprogramowania) stosowanych w medycynie oraz w zarządzaniu jednostkami medycznymi i służbą zdrowia. Istotny nacisk zostanie położony na nowoczesne rozwiązania informatyczne wprowadzane do medycyny i służby zdrowia.

  W programie studiów m.in.:

  * przedmioty z obszaru akwizycji i przetwarzania sygnałów,
  * przedmioty z zakresu analizy i wizualizacji danych medycznych,
  * przedmioty z zakresu narzędzi informatycznych w zarządzaniu jednostkami medycznymi i służbą zdrowia
  .

  Specjalność jest realizowania od 1. semestru na studiach II stopnia dla absolwentów studiów inżynierskich oraz od 2. semestru dla absolwentów studiów licencjackich.

  A co po studiach?

  Jako absolwent będziesz przygotowany do projektowania, wdrażania i eksploatacji specjalistycznych systemów komputerowych w instytucjach związanych ze służbą zdrowia

Inne informacje związane z systemy informacyjne

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |