Studia I Stopnia (inżynierskie) - Informatyka - Specjalizacja Informatyka w Ochronie Środowiska

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Wyższa Szkoła Techniczno - Ekonomiczna w Warszawie

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia (inżynierskie) - Informatyka - Specjalizacja Informatyka w Ochronie Środowiska - W ciągu tygodnia - Warszawa - Mazowieckie

 • Praktyki
  Na kierunku Informatyka prowadzone są 3,5 letnie studia inżynierskie w trybie stacjonarnym oraz zaocznym. Studia kształcą specjalistów w zakresie informatyki, ze szczególnym nastawieniem na umiejętność wykorzystania teoretycznej wiedzy w tworzeniu praktycznych rozwiązań usprawniających procesy zarządzania. Dzięki temu absolwenci są przygotowani do podejmowania pracy w firmach telekomunikacyjnych, informatycznych a także w administracji rządowej i samorządowej, instytucjach finansowych i ubezpieczeniowych oraz w prywatnych przedsiębiorstwach. Wydział kształci obecnie około 1400 studentów. Studentom oferujemy nowoczesne i wszechstronne wykształcenie w zakresie informatyki ze szczególnym uwzględnieniem praktycznych zajęć laboratoryjnych oraz nauki języka angielskiego.
 • Szczegółowe informacje
  Informatyka w ochronie środowiska
  Po ukończeniu tej specjalizacji staniesz wysokokwalifikowanym inżynierem w zakresie wykorzystania narzędzi informatycznych w ochronie środowiska.

  Program studiów
  W cyklu kształcenia studenci otrzymują duży pakiet wiedzy dotyczący procesów konwersji energii, zagrożeń ekologicznych globalnych i lokalnych, a także metod ich monitorowania i zapobiegania. Duży nacisk położony jest na zastosowanie technik informatycznych, akwizycję danych a także na aspekty prawne ochrony środowiska.

  Po studiach
  Połączenie szerokiej wiedzy informatycznej z umiejętnościami monitorowania zagrożeń ekologicznych stwarza możliwości zatrudnienia w centralnej i terenowej administracji państwowej oraz instytucjach badawczych, przemyśle energetycznym i chemicznym. Nasi absolwenci mają ponadto doskonałe perspektywy zatrudnienia w Unii Europejskiej, w której zagadnienia ochrony środowiska mają znaczenie priorytetowe.

Inne informacje związane z Informatyka

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |