Home > Studia I Stopnia > Informatyka > Zaoczne > Radom > Studia I Stopnia- Informatyka Stosowana - Radom - Mazowieckie

Studia I Stopnia- Informatyka Stosowana - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem WSB- Wyższa Szkoła Biznesu im. BP. Jana Chrapka w Radomiu

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia- Informatyka Stosowana - Zaoczne - Radom - Mazowieckie

 • Cele
  Celem studiów jest kształcenie słuchaczy w szerokim zakresie zagadnień teoretycznych i praktycznych, które pozwalają na zdobycie umiejętności poprawnego i wszechstronnego wykorzystania technik informatycznych.
 • Profil słuchacza / Wymogi
  Wymagane dokumenty: - świadectwo dojrzałości w oryginale, lub odpis - dowód osobisty, (kserokopia) - książeczka wojskowa, (kserokopia) - kwestionariusz WSB (wypełniany na miejscu), - aktualne zaświadczenie lekarskie, - 4 zdjęcia (format 35 x 45 mm)
 • Tutuł uzyskany
  Inżynier
 • Szczegółowe informacje
  Informatyka Stosowana

  Studenci informatyki WSB znają komputer „od podszewki”. Wiedzą wszystko: od praw fizyki rządzących w tranzystorze do działania programów użytkowych. Absolwent informatyki WSB wychodzi z uczelni jako „kompletny” specjalista. Potrzebuje niewiele czasu, by poznać specyfikację zadań w dowolnej firmie czy przy dowolnym projekcie.

       Program Nauczania obejmuje również przedmioty z zakresu ekonomii i finansów tak bardzo potrzebną we współczesnym świecie, wraz z solidnym opanowaniem języka angielskiego. Duży nacisk kładziony jest na praktyczne wykorzystanie przyswojonej wiedzy poprzez praktyki zawodowe w firmach i instytucjach o profilu informatycznym.

       Studia trwają 7 semestrów, absolwenci otrzymują tytuł inżyniera.
  Absolwenci informatyki WSB są dobrze przygotowywani na naszej uczelni do spełnienia wymagań przyszłych pracodawców. W zależności od indywidualnych zdolności i wyboru specjalności mogą pełnić różne role w projektach informatycznych.

       Absolwent informatyki WSB jest merytorycznie przygotowany do kontynuacji kształcenia podczas szkoleń, które są nieodłącznym elementem współczesnego życia zawodowego.

   Laboratorium komputerowe

  Uczelnia posiada sale komputerowe o bardzo wysokim standardzie pod względem wyposażenia informatycznego. Pracownie komputerowe są przystosowane do pracy w małych grupach tak aby prowadzący mógł mieć indywidualny kontakt z każdym studentem.

       Specjalistyczne oprogramowanie, na którym pracują studenci jest odzwierciedleniem tego z czym mają do czynienia w późniejszym swoim życiu zawodowym. Dzięki inwestycjom władz uczelni w najnowocześniejsze rozwiązania informatyczne studenci mogą nie tylko w teorii ale przede wszystkim w praktyce pogłębiać swoją wiedzę. To co do tej pory mogli zaobserwować w mediach lub w dużych firmach jako nowinki informatyczne w WSB staje się dla nich czymś naturalnym, z czym mają styczność na co dzień.

       Wydział Nauk Informatycznych, przygotowuje do pracy w takich zawodach jak: administrator baz danych czy sieci informatycznych, analityk systemów komputerowych, inżynier obsługi systemów komputerowych, programista, projektant systemów komputerowych. W związku z oczekiwaniami rynku pracy obowiązującymi w sektorze IT wprowadzono atrakcyjne specjalizacje, które umożliwią studentom zdobycie gruntownej wiedzy i wyspecjalizowania się w danej dziedzinie informatyki.

  Informatyka Stosowana


       Studia na kierunku Informatyka zapewniają dobre przygotowanie do pracy w firmach różnego typu od bankowości po przemysł. Po ukończeniu studiów możliwa jest praca we wszystkich zakładach stosujących najnowocześniejsze rozwiązania informatyczne, w instytucjach badawczych, konsultingowych czy prowadzenie prywatnej działalności gospodarczej w branży informatycznej. Absolwenci są świetnie przygotowani do rozwiązywania złożonych problemów z szeroko pojętego obszaru informatyki stosowanej. Uzyskują solidne przygotowanie teoretyczne i praktyczne. Duży nacisk został położony na praktyczne wykorzystanie przyswojonej wiedzy poprzez odbywanie w czasie studiów praktyk w firmach i instytucjach o profilu informatycznym. Absolwenci są przygotowani do sprostania takim zadaniom jak projektowanie, wdrażanie, zarządzanie i konserwacja systemów informatycznych, sieci komputerowych, systemów przetwarzania informacji i komputerowego wspomagania prac inżynierskich.

       Absolwent posiada też zdolność efektywnej pracy zespołowej, kształconą i doskonaloną poprzez wykonywanie projektu grupowego; posiada również umiejętność samodzielnego podejmowania decyzji, co jest szczególnie istotne przy kierowaniu w przyszłości zespołami specjalistów. Nauka na kierunku Informatyka obejmuje również niezbędną porcję wiedzy z zakresu ekonomii i finansów, co wydaje się konieczne we współczesnym świecie. Studia te są gwarancją zdobycia ciekawego i perspektywicznego zawodu; po ich ukończeniu możliwa jest praca na stanowiskach analityków, programistów, administratorów sieci czy projektantów

Inne informacje związane z Informatyka

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |