Studia I Stopnia - Zarządzanie Finansami - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Wyższa Szkoła Zarządzania w Gdańsku

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Galeria obrazów

Szczegóły Studia I Stopnia - Zarządzanie Finansami - Zaoczne - Gdańsk - Pomorskie

  • Cele
    Celem kształcenia w zakresie Zarządzania finansami jest przekazanie studentom szczegółowej wiedzy dotyczącej zjawisk finansowych, które w rodzącej się gospodarce rynkowej Polski coraz pełniej nabierają właściwego znaczenia. Stają się one przedmiotem aktywnej kontroli i zarządzania na szczeblu każdej jednostki gospodarczej, tak aby cele strategiczne i operatywne przedsiębiorstw stawały się coraz bardziej realne a same przedsiębiorstwa konkurencyjne tak na rynkach krajowych jak i zagranicznych.
  • Profil słuchacza / wymogi
    Wymagane Dokumenty: # świadectwo dojrzałości (oryginał lub oryginalny odpis) + kserokopia, # podanie wypełnione drukowanymi literami (druk dostępny w Dziale Promocji i Rekrutacji oraz do pobrania bezpośrednio ze strony), # cztery matowe fotografie zgodne z wymaganiami stosowanymi przy wydawaniu dowodów osobistych, # kserokopia dowodu osobistego + dowód do wglądu, # zaświadczenie lekarskie potwierdzające brak przeciwskazań zdrowotnych do podjęcia studiów na wybranym kierunku (zaświadczenie powinno uwzględniać nazwę wybranego kierunku studiów, np fizjoterapia i być wystawione nie wcześniej niż 12 m-cy wstecz), # kserokopia dowodu wpłaty wpisowego + oryginał do wglądu, # mężczyźni - książeczkę wojskową do wglądu.
  • Tutuł uzyskany
    Absolwenci kierunku zarządzanie otrzymują tytuł licencjata i mogą ubiegać się o przyjęcie na studia magisterskie w wybranej uczelni na terenie całego kraju.
  • Szczegółowe informacje
    Kierunek: Zarządzanie
    Specjalność: Zarządzanie finansami


    Jakkolwiek w nazwie pojawia się słowo finanse, to jednak wyrazem modalnym jest zarządzanie. A zatem szkoła będzie kształcić specjalistów w zakresie zarządzania finansami lub zarządzania finansowego. W gospodarce rynkowej potrzeba takich specjalistów znalazła swój wyraz w programach nauczania ekonomistów w wielu rozwiniętych gospodarczo krajach. Obok ogólnej wiedzy, wspólnej dla wszystkich ekonomistów, szerszą podstawę dla zrozumienia istoty zjawisk finansowych, ich analizowania i sterowania nimi, oraz wykorzystywania dla potrzeb funkcjonujących podmiotów gospodarczych, stanowią takie tradycyjne przedmioty, jak finanse publiczne, rachunkowość finansowa i zarządcza oraz bankowość. Wykorzystanie jej dla potrzeb bieżącego i długofalowego zarządzania finansami, głównie przedsiębiorstw, jest proponowane przez spójny system przedmiotów, które mają w głównej mierze charakter użytkowy i służą przygotowaniu dobrego specjalisty, nie tylko rozumiejącego zjawiska finansowe, ich powiązania z innymi procesami gospodarczymi i funkcjonującymi w gospodarce rynkowej jednostkami, ale potrafiącego badać, analizować i zarządzać procesami, których zewnętrznym wyrazem jest pieniądz.

    PRZYKŁADOWE PRZEDMIOTY

    Podstawy przedsiębiorczości
    Funkcje finansowe w arkuszach kalkulacyjnych
    Podatki w przedsiębiorstwie
    Badania opinii publicznej
    Innowacje
    Rynek papierów wartościowych i giełda
    Finanse lokalne
    Analiza przedsięwzięć inwestycyjnych
    Marketing instytucji finansowych
    Matematyka finansowa
    Polityka finansowa państwa
    Metody ilościowe w badaniu zjawisk rynkowych
    Rynki kapitałowe
    Metody oceny kondycji finansowej banków i przedsięb.
    Zarządzanie projektami
    Fundusze emerytalne
    Seminarium licencjackie


Inne informacje związane z zarządzanie agencją nieruchomościami

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |