Podyplomowe Studia Mediacji - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Uniwersytet w Białymstoku

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Podyplomowe Studia Mediacji - Zaoczne - Białystok - Podlaskie

  • Szczegółowe informacje
    PODYPLOMOWE STUDIA MEDIACJI - studia doskonalące dla nauczycieli oraz możliwość uzyskania kwalifikacji do zawodu mediatora

    Oferta skierowana jest do wychowawców, pedagogów i psychologów szkolnych (szkół podstawowych i ponadpodstawowych), kuratorów sądowych i społecznych, wychowawców domów dziecka, świetlic socjoterapeutycznych, pracowników socjalnych – tj. do osób i placówek funkcjonujących w ramach instytucjonalnego i pozarządowego systemu pomocy dziecku i rodzinie.

    Zajęcia prowadzone są zgodnie ze standardami zawartymi w Rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dn. 18 maja 2001r. w sprawie postępowania mediacyjnego w sprawach nieletnich (Dz. U. z 2001r. Nr 56, poz. 591 oraz zmianami Kodeksu Postępowania Cywilnego z dnia 28 lipca 2005r -Dz. U. z dnia 9 września 2005r.)

    Zgodnie z przyjętymi standardami Ministerstwa Sprawiedliwości mediatorami mogą być osoby, które ukończyły 26 lat, z kierunkowym wykształceniem pedagogicznym, psychologicznym, socjologicznym lub prawniczym.

    Cele kształcenia:
    1. Doskonalenie zawodowe nauczycieli i wychowawcówniezbędne do awansu zawodowego.
    2. Uzyskanie kwalifikacji do pełnienia roli mediatora.
    3. Przygotowanie do podjęcia procedury wpisania na listę stałych mediatorów (zgodnie z wymogami szkoleniowo-programowymi Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych i Polskiego Centrum Mediacji).
    Słuchacze w ramach prowadzonego kształcenia pozyskają wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne w prowadzeniu skutecznej interwencji w sytuacjach konfliktów w sprawach: karnych(1), rozwodowych i rodzinnych(2) oraz nieletnich(3).

    Absolwenci uzyskają możliwość otrzymania rekomendacji do ubiegania
    się o wpisanie na listy stałych mediatorów, które prowadzone są przez Prezesów Sądów.
    Program 2-semestralnych studiów obejmuje łącznie 250 godz., dominującą formą są warsztaty mediacyjne (1-2 razy w miesiącu, w soboty i niedziele w siedzibie Wydziału Pedagogiki i Psychologii). Szczegółowy plan studiów obejmuje: elementy psychologii (społeczno-wychowawczej, rodziny, komunikacji, konfliktu, negocjacji), prawne i organizacyjne podstawy mediacji, metodykę mediacji w sprawach karnych, rozwodowych i rodzinnych oraz nieletnich w powiązaniu z treningiem podstawowych umiejętności praktycznych (prowadzenie sesji mediacyjnej) w warunkach superwizji.

    Cykl kształcenia kończy się testem kompetencyjnym.

Inne informacje związane z doradztwo w edukacji

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |