Home > Podyplomowe > Bibliotekoznawstwo > Zaoczne > Warszawa > Podyplomowe Studia Bibliotekoznawstwa - Warszawa - Mazowieckie

Podyplomowe Studia Bibliotekoznawstwa - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem UW - Uniwersytet Warszawski

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Podyplomowe Studia Bibliotekoznawstwa - Zaoczne - Warszawa - Mazowieckie

 • Cele
  Bibliotekarstwo jest zawodem, który zapewnia dostęp do najnowszych zdobyczy nauki, umożliwia poszerzenie własnych kwalifikacji, a także przyczynia się do popularyzacji oświaty i kultury.
 • Profil słuchacza / Wymogi
  Studia skierowane sa do osób zatrudnionych bądź chcących podjąć pracę w różnego typu bibliotekach.
 • Szczegółowe informacje
  Aby bibliotekarz był kompetentnym doradcą i przewodnikiem w świecie różnorodnych źródeł informacji powinien ustawicznie doskonalić swoją wiedzę, znajomość nowoczesnych technologii informacyjnych i umiejętność wyszukiwania potrzebnych informacji.

  Nowoczesnemu bibliotekarzowi niezbędna jest także wiedza na temat funkcjonowania w zmieniających się warunkach społeczno-gospodarczych, pozyskiwania środków na swoją działalność, satysfakcjonowania użytkowników i utrzymywania wysokiej jakości usług mimo konieczności ograniczania budżetu.

  Wychodząc naprzeciw potrzebom środowiska Instytut Informacji Naukowej i Studiów Bibliologicznych Uniwersytetu Warszawskiego oferuje możliwość podnoszenia i uzupełniania formalnych kwalifikacji bibliotekarskich  w ramach Podyplomowych Studiów Bibliotekoznawstwa.

  Studia trwają 3 semestry dla nauczycieli-bibliotekarzy (dla pozostałych 2 semestry) i odbywają się w trybie 3-dniowych sesji (piątek-sobota-niedziela) do 6 razy w semestrze (Razem 12-18 sesji). Program kształcenia realizowany jest w 2 wariantach:

  1. biblioteki w systemie oświaty i kultury adresowanym do bibliotekarzy szkolnych i pedagogicznych (dającym dodatkową specjalność nauczycielską, 3 semestry w wymiarze 350 godz.)

  2. biblioteki w systemie nauki dla pracowników innych sieci bibliotecznych (2 semestry w wymiarze 180 godz.)
  Zajęcia prowadzone są w formie wykładów, ćwiczeń i zajęć terenowych w wiodących bibliotekach Warszawy. Wykładowcy są nauczycielami akademickimi i doświadczonymi praktykami związanymi z zawodem bibliotekarskim.

Inne informacje związane z Bibliotekoznawstwo

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |