Podstawy Informatyki - Studia Inżynierskie

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Podstawy Informatyki - Studia Inżynierskie - W ciągu tygodnia - Ciechanów - Mazowieckie

  • Szczegółowe informacje
    Absolwent kierunku INFORMATYKA w PWSZ w Ciechanowie będzie posiadał wiedzę i umiejętności z zakresu ogólnych zagadnień informatyki oraz wiedzę i umiejętności techniczne z zakresu systemów informatycznych. Będzie dobrze przygotowany z zasad budowy współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, systemów operacyjnych, sieci komputerowych i baz danych. Będzie posiadał umiejętność programowania komputerów i znał zasady inżynierii oprogramowania w stopniu umożliwiającym efektywną pracę w zespołach programistycznych. Będzie miał także podstawową wiedzę w zakresie sztucznej inteligencji, grafiki komputerowej i komunikacji człowiek-komputer. Swoją wiedzę i umiejętności będzie umiał wykorzystać w pracy zawodowej z zachowaniem zasad prawnych i etycznych. Będzie znał język angielski na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz umiał posługiwać się językiem specjalistycznym z zakresu informatyki. W tym celu już w pierwszym semestrze zaplanowano przedmiot "Język angielski w biznesie informatycznym", Absolwent będzie przygotowany do pracy w firmach informatycznych zajmujących się budową, wdrażaniem lub pielęgnacją narzędzi i systemów informatycznych oraz w innych firmach i organizacjach, w których takie narzędzia i systemy są wykorzystywane.

    Podstawy informatyki (CS)
    dają dobre przygotowanie teoretyczne, dobrą znajomość języków programowania, a ponadto przygotowują absolwenta do tworzenia nowych rozwiązań informatycznych. Studenci otrzymują dobre podstawy z inżynierii oprogramowania, sieci komputerowych, baz danych i algorytmów, które pozwolą przyszłym absolwentom na szybkie przyswajanie nowych technologii i nowych rozwiązań informatycznych. Podstawy informatyki przygotowują absolwenta do tworzenia oprogramowania, tworzenia efektywnych rozwiązań informatycznych takich, jak przechowywanie i zabezpieczenie danych w informatycznych systemach baz danych, przesyłanie danych poprzez sieć komputerową oraz poszukiwanie nowych rozwiązań ochrony danych, a także poszukiwanie nowych i lepszych sposobów wykorzystania komputerów w dziedzinach takich jak robotyka, komputerowe rozpoznawanie obrazów czy medycyna sądowa.

    Podstawy informatyki nie skupiają się na oprzyrządowaniu, na którym pracuje dane oprogramowanie, ani na zarządzaniu firmą w oparciu o dane systemy informatyczne. Podstawy informatyki przygotowują studenta do tworzenia nowych programów w zakresie sieci komputerowych (systemów operacyjnych, protokołów komunikacyjnych, itp.), a także technologii aplikacyjnych (przeglądarki internetowe, bazy danych, wyszukiwarki, itp). Absolwenci podstaw informatyki będą dobrze przygotowani do tworzenia w/w programów aplikacyjnych, natomiast mniej będą się koncentrować na wdrażaniu stworzonych przez siebie programów. Podstawy informatyki dobrze przygotowują do tworzenia nowego oprogramowania i oprzyrządowania, natomiast mniej miejsca poświęcają wdrażaniem i konfiguracjom stworzonego oprogramowania.


Inne informacje związane z informatyka

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |