Home > Język > Niemiecki > Indywidualnie > Warszawa > Niemiecki - kurs przygotowawczy ZD, ZMP - Warszawa - Mazowieckie

Niemiecki - kurs przygotowawczy ZD, ZMP - Indywidualnie

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem ALEXANDER Szkoła Językowa

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Niemiecki - kurs przygotowawczy ZD, ZMP - Indywidualnie - Warszawa - Mazowieckie

 • Szczegółowe informacje
  Zertificat Deutsch als Fremdsprache (ZD)

  Certyfikat ten uznawany jest w Niemczech i w wielu innych krajach za dowód solidnej znajomości podstaw języka niemieckiego. Posiadacz certyfikatu opanował ok. 2.000 słów i najważniejsze struktury gramatyczne. Może uczestniczyć w rozmowach na tematy ogólne. Aby zdać ZD zaleca się uczestnictwo w kursach w wymiarze 400-600 godzin, ukierunkowanych na rozwijanie komunikacji językowej.

  Zentrale Mittelstufenprufung (ZMP)

  Egzamin ZMP potwierdza znajomość języka w stopniu zaawansowanym. Uzyskane świadectwo zwalnia z egzaminu wstępnego na wielu niemieckich uczelniach. Na egzaminie wymagana jest ponadregionalna znajomość języka standardowego. By to osiągnąć potrzebne jest ok. 800-1000 godzin intensywnej nauki. Egzamin potwierdza posiadanie umiejętności swobodnego wypowiadania się ustnie i pisemnie na poziomie zaawansowanym.

  - Egzamin ZD potwierdza znajomość języka w stopniu podstawowym.
  - Egzamin ZMP potwierdza znajomość języka w stopniu zaawansowanym.


  Kursy przygotowujące do egzaminu ZD i ZMP prowadzone są w grupach: 3-8 osób.

  Każdy z kursów jest 2-semestralny i jest kompleksowym przygotowaniem do egzaminu. Na zajęciach, wraz z podręcznikami wykorzystywane są również liczne materiały dodatkowe.

  Uczniowie podczas kursu rozwijają wszystkie umiejętności niezbędne na egzaminie: czytanie ze zrozumieniem, pisanie, rozumienie ze słuchu, mówienie, a także gramatykę i zastosowanie języka.

Inne informacje związane z Niemiecki

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |