Home > Studia I Stopnia > Stosunki Międzynarodowe > Gdynia > Międzynarodowe stosunki polityczne i dyplomacja - Gdynia - Pomorskie

Międzynarodowe stosunki polityczne i dyplomacja

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Wyższa Szkoła Komunikacji Społecznej w Gdyni

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Międzynarodowe stosunki polityczne i dyplomacja - W ciągu tygodnia - Gdynia - Pomorskie

  • Szczegółowe informacje
    Na I roku studiów większość przedmiotów wypełnia wspólny program dla wszystkich specjalności i obejmuje zdobywanie podstawowej wiedzy politologicznej i ogólnohumanistycznej m.in. z historii politycznej, psychologii społecznej, filozofii, logiki i najnowszej historii Polski.

    Na II roku studenci poznają genezę i ewolucję międzynarodowych stosunków politycznych w ujęciu historycznym i geopolitycznym oraz politykę zagraniczną II Rzeczypospolitej i miejsce Polski w powojennym kształcie Europy.

    Na III roku, oprócz przygotowania pracy dyplomowej, studia obejmują kształcenie w zakresie międzynarodowego bezpieczeństwa oraz zadań i struktur organizacji międzynarodowych, jak również kształtowania się dyplomacji, funkcjonowania międzynarodowego prawa publicznego, prawa dyplomatycznego i konsularnego.

    Taki program umożliwia naszym absolwentom analizowanie problemów krajowych w perspektywie międzynarodowej oraz daje umiejętności w zakresie komunikowania się, negocjowania i przekonywania w różnorodnych aspektach problematyki międzynarodowej. Przy znajomości co najmniej dwóch języków obcych, absolwent jest przygotowany do pracy na średnim szczeblu w organizacjach i instytucjach międzynarodowych lub krajowych, współdziałających z zagranicą.

Inne informacje związane z Stosunki Międzynarodowe

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |