Home > Studia I Stopnia > Multimedia, Grafika Komputerowa > Dzienne > Wrocław > media cyfrowe i komunikacja elektroniczna - studia I - Wrocław - Dolnośląskie

media cyfrowe i komunikacja elektroniczna - studia I - Dzienne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły media cyfrowe i komunikacja elektroniczna - studia I - Dzienne - Wrocław - Dolnośląskie

 • Szczegółowe informacje
  Specjalność media cyfrowe i komunikacja elektroniczna w obrębie studiów dziennikarskich została przygotowana z myślą o zwiększającym się zapotrzebowaniu na specjalistów działających w obszarze multimediów i internetu. Aby na takim rynku medialnym sprawnie się poruszać, potrzebna jest umiejętność posługiwania się narzędziami cyfrowymi i znajomość nowoczesnych rozwiązań informatycznych. Technologia cyfrowa wymaga jednocześnie zupełnie innego sposobu myślenia niż działanie w warunkach analogowych. Odmienne od tradycyjnego jest np. dziennikarstwo on-line, potrzebne są nowe kompetencje komunikacyjne, sprawność w integrowaniu wiedzy, umiejętność wizualnego sposobu prezentacji danych i procesów, wiedza na temat e-commerce, znajomość netykiety itd.

  Wyposażeniu w te wszystkie umiejętności praktyczne oraz teoretyczne podstawy może służyć podjęcie studiów w ramach specjalności: media cyfrowe i komunikacja elektroniczna. Głównym celem studiów jest przygotowanie fachowców wyposażonych w konkretne narzędzia informatyczne. Akcent w kształceniu położony więc będzie na obsługę konkretnego oprogramowania. Studenci będą realizować projekty przypominające realne zlecenia, a nie uczyć się od podstaw skomplikowanych języków informatycznych. Duża liczba praktyk zostanie zrealizowana w redakcjach czasopism on-linowych, redakcjach portali internetowych, wydawnictwach zajmujących się tworzeniem publikacji multimedialnych. Oprócz tego praktyki będą się odbywać we wszystkich pozostałych mediach lokalnych.

  Po ukończeniu studiów absolwenci będą w stanie sami otwierać małe firmy zajmujące się działalnością cyfrową (webmastering, webdesign, prezentacje multimedialne, filmy reklamowe, projektowanie serwisów informacyjnych). Umiejętność szybkiego zdobywania informacji i znajomość cyberprzestrzeni będzie także ich dodatkowym atutem przy podejmowaniu pracy we wszystkich rodzajach mediów.

  Sylwetka absolwenta

  Studia na specjalności media cyfrowe i komunikacja elektroniczna mają przygotować specjalistów w dziedzinie nowych mediów. W szczególności absolwenci nabędą kompetencji w następujących dziedzinach:

      - Umiejętność posługiwania się specjalistycznym oprogramowaniem: Adobe Photo-Shop, Adobe Ilustrator, 3D Studio Max, Adobe Premier, Dream Weaver, Sound Forge,
      - Projektowanie stron i portali internetowych.
      - Przygotowywanie serwisów informacyjnych on-line.
      - Zdalne zarządzanie informacją.
      - Tworzenie i prowadzenie wideo-konferencji.
      - Umiejętność zakładania i prowadzenia radiowej rozgłośni internetowej.
      - Umiejętność profesjonalnego posługiwania się technikami cyfrowymi: operowanie kamerą i aparatem cyfrowym, montaż cyfrowy, montaż dźwiękowy.
      - Projektowanie grafiki 3D.
      - Projektowanie programów e-learningowych.
      - Kompetencje producenckie: produkcja wydawnictw multimedialnych, gier komputerowych, produkcja czasopism internetowych, zarządzanie portalem internetowym, siecią sprzedaży on-line, produkcja filmów DVD i muzyki fonograficznej.

Inne informacje związane z Multimedia, Grafika Komputerowa

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |