Home > Kursy i Szkolenia > Arabski > Warszawa > Kurs Języka Arabskiego - Kombinowany z Tańcem Brzucha - Warszawa - Mazowieckie

Kurs Języka Arabskiego - Kombinowany z Tańcem Brzucha

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Szkoła Privet

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Kurs Języka Arabskiego - Kombinowany z Tańcem Brzucha - W ciągu tygodnia - Warszawa - Mazowieckie

 • Szczegółowe informacje
  Serdecznie zapraszamy na kursyjęzyka arabskiego do Szkoły PRIVET!
  Proponujemy Państwu kursy języka arabskiego na różnych poziomach zaawansowania i specjalizacji prowadzone przez doświadczonych arabistów pochodzących z Bliskiego Wschodu  posiadających przygotowanie pedagogiczne.
  Zajęcia prowadzimy w kameralnych 3-4 osobowych grupach umożliwiających każdemu studentowi bezpośredni kontakt z lektorem.
  Naszą dewizą jest indywidualne podejście do każdego Klienta, dlatego zachęcamy Państwa do skorzystania z lekcji indywidualnych, podczas których Słuchacz ma nieograniczoną możliwość kontaltu z lektorem.

  Uwaga! Wszyscy studenci szkoły PRIVET otrzymują zniżki przy korzystaniu z ofert na wyjazdowe kursy językowe.

  Kurs kombinowany to połączenie nauki języka arabskiego z elementami kultury oraz BEZPŁATNYMI zajęciami praktycznymi wprowadzającymi w arkana sztuki tańca brzucha .
  Zajęcia odbywają się zgodnie z ogólnym harmonogramem - chętni zainteresowani otrzymują jeden raz w tygodniu 2 godziną sesję praktyczną nauki tańca brzucha (sobota)

  TANIEC BRZUCHA
  Korzenie tego tańca można odnaleźć w starożytnym Egipcie. Wszystko to, co ukazywało się w świecie rzeczywistym miało dla Egipcjan boskie znaczenie i również zwykłe przejście z nocy w dzień było uważane za manifestację boskości. Izyda była boginią księżyca, tajemnicy, magii i piękności, symbolem kobiecości, wiernej małżonki, przyjemnej, dobrze wychowanej i kochającej. Oto jak zaczynały się ceremonie na cześć tej bogini: świętą sztuką tańca Izydy czczono boginię jako brzuch i jako pochodzenie życia. Kobiety, które tańczyły na jej cześć miały posiadać, jako dary boskie, płodność, piękność, urok, inteligencję, determinację, aby uzyskać to wszystko, czego pragnęły. W antycznym Egipcie wszystkie ceremonie odbywały się w świątyniach. W świątyni poświęconej bogini Izydzie ofiarowywano kadzidła, perfumy i kwiaty. Podczas gdy duchowni przygotowywali ceremonię, kobiety tańczyły i były odpowiedzialne za prawdziwe połączenie płaszczyzn duchowych. Poprzez ich śpiewy i tańce otwierały się wszystkie czakry, zarówno w kierunku Matki Ziemi, jak i w stronę wyższych płaszczyzn. W taki sposób boska energia mogła ujawnić się i oddziaływać w harmonijny sposób.

  Po inwazji Arabów na Egipt (680 r. przed Chrystusem) święty taniec zaczął się zmieniać.
  Arabowie zafascynowani ruchami i kostiumami tancerek uczynili ten taniec własnym; wykonywano go z okazji świąt przyspieszając rytmy. W krótkim czasie rozprzestrzenił się on na całym świecie, przybierając odmienne znaczenia w rożnych regionach. Określenie "taniec brzucha" jest dosyć nowe, wymyślili je Europejczycy ze względu na ruch miednicy w owym tańcu.


  KORZYŚCI
  Wiele jest korzyści odnoszonych przez tych, którzy uprawiają z uporem taniec brzucha, zarówno na poziomie fizycznym, jak i duchowym. Na poziomie fizycznym - ruchy tańca orientalnego wzmacniają umięśnienie, rozluźniając je i czyniąc wytrzymałymi, ćwiczą napięcie mięśni. Wzmacniają i pojędrniają mięśnie stóp, łydek i ud, chroniąc przed zaburzeniami krążenia dzięki aktywności nóg i kompletnego przylegania stóp do ziemi. Mięśnie brzucha, bioder i pośladków zostają rozluźnione i wzmocnione. Talia staje się cieńsza i zyskuje delikatny wygląd dzięki licznym ruchom obrotowym, które przynoszą korzyść również częściom wewnętrznym narządów kobiecych. Zostają wzmocnione mięśnie grzbietu i zlikwidowane zaburzenia kręgosłupa. Poprzez stałe praktykowanie tańca uzyskuje się bardziej rozluźnione plecy i mniejszą skłonność do blokad i bólów fizycznych. Taniec ma działanie terapeutyczne jeśli chodzi o krążenie, co powoduje korzyści zarówno na płaszczyźnie mięśniowej, jak i oddechowej. Wreszcie, choć nie jest to korzyść najmniej ważna, zauważa się znaczne zmniejszenie bólu, zarówno jeśli chodzi o miesięczny upływ krwi, jak i w czasie porodu; ruch miednicy, bioder i mięśni brzucha, poza ewidentnym upiększeniem form i wzrostu toniczności tych mięśni, korzystnie wpływa na skurcze i rozwarcie szyjki macicy podczas porodu, przyśpieszając go.

  Na poziomie duchowym - taniec pozwala na przepływ czystej energii poprzez czakry tancerki i pozwala na stworzenie wewnętrznej harmonii oraz jej rozprzestrzenianie się w otoczeniu; poprzez ruchy rąk, które przyjmują energię ze wszechświata i ruchy stóp, które otrzymują podparcie od Matki Ziemi, taniec pozwala na wejście w kontakt ze wszechświatem. Ten zespół czynników pomaga odblokować uczucia i pozwolić na zwiększenie bezpieczeństwa oraz świadomości samych siebie i własnego życia.

Inne informacje związane z Arabski

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |