Kurs - Zakładania i Pielęgnacji Ogrodów - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Pylon S.C.

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Kurs - Zakładania i Pielęgnacji Ogrodów - Zaoczne - Warszawa - Mazowieckie

 • Szczegółowe informacje
  Kurs - Zakładania i Pielęgnacji Ogrodów.

  Nr kursu: KZPO/4104/K/16/01/O.
  Typ: Otwarte.
  Czas trwania: 64 godzin dydaktycznych / 8 dni.
  Miejsce: Warszawa.
  Wykładowcy:  Beata Rothoimel, Izabela Myszka-Stąpor, Michał Skrobot.
  Kurs zakładania i pielęgnacji ogrodów skierowany jest do osób, które poznając zasady urządzania i uprawy kreują najbliższe otoczenie człowieka – ogród. Uczestnicy kursu zdobywają wiedzę teoretyczną na temat zakładania i pielęgnowania ogrodu, planowania rabat, uprawę gleby, nasadzeń roślin oraz ich dalszej pielęgnacji. Teoria poparta jest ćwiczeniami praktycznymi co umożliwia słuchaczom rozwój umiejętności ogrodniczych już w czasie trwania kursu oraz daje narzędzie do dalszego rozwoju. Kurs daje wskazówki jak  ograniczyć prace pielęgnacyjne przy zachowaniu wartości estetycznych i dekoracyjnych ogrodu, jak ergonomicznie wykorzystać przestrzeń. Poznanie zasad uprawy i nawożenia gleby, roślin ozdobnych, zasad zwalczania chorób i szkodników oraz zasad kompozycji i pielęgnacji rabat to podstawa wiedzy ogrodniczej. Umiejętności zdobyte na kursie zapewnią słuchaczom solidne podstawy do dalszej samodzielnej już pracy.
   
  Zaczynając przygodę z ogrodnictwem musimy poznać i zrozumieć zasady rządzące światem ogrodu. Porządkując przestrzeń najbliższą zaczynamy od jej wydzielenia z otaczającego świata i podziału zgodnie z potrzebami użytkownika. Nadajemy odpowiedni krajobrazowo charakter, do którego dopasowujemy styl ogrodu. Planujemy rozmieszczenie rabat z roślinami ozdobnymi i użytkowymi. Poznając zasady ich uprawy wiemy jakie dobrać gatunki i odmiany aby w tej przestrzeni sprawdziły się najlepiej. Zakładamy ogród i pielęgnujemy go tak, aby ograniczając nakłady pracy i finansów cieszył nas swoim pięknem długie lata. Rozumienie procesualności zjawisk i umiejętność wykorzystania ich do komponowania piękna zapewni każdemu sukces ogrodniczy. Zmieniający się w ciągu roku ogród stanowi przestrzeń, która pozostaje w równowadze pod warunkiem właściwej pielęgnacji gleby i rosnących w niej roślin. Poznanie zasad teorii i praktyki ogrodniczej jest postawą założenia i prowadzenia pięknego ogrodu.
  Zajęcia podzielone na bloki tematyczne: wprowadzenie do teorii sztuki ogrodowej oraz ogrodnictwa; podstawy budowy, uprawy i pielęgnacji ogrodów; zagadnienia dotyczące roślin.
   
  Rezultaty .
  • znajomość zasad komponowania przestrzeni ogrodu,
  • znajomość podstaw ogrodnictwa ozdobnego i materiału roślinnego,
  • umiejętność zakładania  i pielęgnacji rabat ozdobnych,
  • znajomość zasad pielęgnacji roślin ozdobnych.
  Cel kursu .

  Uczestnicy szkolenia zdobywają wiedzę teoretyczną na temat zasad zakładania i pielęgnowania ogrodu. Teoria poparta jest ćwiczeniami praktycznymi co umożliwia słuchaczom rozwój umiejętności ogrodniczych już w czasie trwania kursu oraz daje narzędzie do dalszego rozwoju.
   
  Zajęcia podzielone są na bloki tematyczne :
   
  Wprowadzenie do teorii sztuki ogrodowej oraz ogrodnictwa:
  • jak powstaje ogród, koncepcja ogrodu,
  • podstawy budowy, uprawy i pielęgnacji ogrodów,
  • zasady uprawy gleby i ochrony roślin,
  • przygotowanie do budowy i uprawy ogrodu. 
  Zagadnienia dotyczące roślin .
  • rośliny w ogrodzie,
  • zabiegi uprawowe i pielęgnacyjne,
  • elementy systematyki roślin i roślinoznawstwa,
  • grupy roślin, kompozycje roślinne,
  • sadzenie roślin,
  • zakładanie rabat,
  • pielęgnacja roślin po posadzeniu,
  • pielęgnacja istniejącego ogrodu. 
  Certyfikaty .

  Uczestnicy kursu, po jego ukończeniu otrzymują dyplom oraz certyfikat ukończenia kursu.
   
  Uwaga!.

  Zajęcia będą się odbywały w co drugi weekend w godzinach 10:00 - 16:00
   
  Prowadzący.

  Zespół pod kierunkiem dr inż. Beaty J. Gawryszewskiej – Absolwentki Oddziału Architektury Krajobrazu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, pomysłodawczyni i kierowniczki Podyplomowych Studiów "Projektowanie Ogrodu z Domem Rodzinnym" przy Wydziale Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu SGGW, organizatorki corocznej ogólnopolskiej konferencji na temat teorii i projektowania ogrodów przydomowych "Ogród za Oknem”, autorki szeregu projektów i realizacji ogrodów rodzinnych oraz licznych publikacji z dziedziny sztuki ogrodowej. Dr Beata Gawryszewska z zespołem prowadzi zajęcia kursowe „Rewitalizacja terenów zurbanizowanych” na Międzywydziałowym Studium Gospodarki Przestrzennej w SGGW w Warszawie, jest autorką kilku lokalnych projektów i programów rewitalizacji.

Inne informacje związane z ogrodnictwo i projektowanie ogrodów

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |