Información

Dlaczego my?

Nikogo nie trzeba specjalnie przekonywać do kształcenia się właśnie u nas. Cieszymy się wysoką renomą, zajmujemy czołowe miejsca w przeprowadzanych przez media ogólnopolskich rankingach.
W łącznym rankingu Rzeczpospolitej i Perspektyw oraz w rankingu tygodnika Wprost zajmujemy pierwsze miejsce na Dolnym Śląsku.

Dbamy o naszych studentów, zapewniając im:

* przyjazną atmosferę studiowania,
* niewygórowaną wysokość czesnego,
* ciekawe kierunki studiów,
* nowoczesne, położone w centrum miasta, obiekty,
* kontakt ze światem rozrywki i kultury,
* możliwość aktywnego uczestnictwa w życiu studenckim,
* największy budżet, przeznaczony na stypendia socjalne,
* stypendia naukowe umożliwiające studiowanie za darmo,
* konta e-mailowe dla każdego studenta,
* staże zagraniczne
* praktyki w dużych, renomowanych firmach
* ciekawe zajęcia sportowe,
* bogatą bibliotekę i czytelnię,
* naukę języków obcych na wysokim poziomie,
* szeroki i bezpłatny dostęp do zasobów Internetu,
* zajęcia prowadzone przez profesjonalną kadrę dydaktyczną,
* bezpłatne konsultacje z wykładowcami,
* możliwość korzystania z prywatnej przychodni lekarskiej,
* własną działalność wydawniczą, gwarantującą promocyjne ceny podręczników i skryptów,

a wszystko to sprawia, że studenci czują się usatysfakcjonowani i zadowoleni ze swojego wyboru.

O nas

Szanowni Państwo,
stojąca przed Państwem konieczność wyboru kierunku studiów, choć nie będzie to wybór na całe życie, nie należy do rzeczy łatwych. Z jednej strony mamy trudny rynek pracy, z drugiej czekają nas wyzwania jakie niesie ze sobą członkostwo w Unii Europejskiej; zatem jest coraz więcej niewiadomych, które ten wybór jeszcze bardziej utrudniają. Mam nadzieję, że nasz informator, pozwoli Państwu na staranny wybór i zaprogramowanie swojej kariery. Prześledźcie Państwo opisy naszych kierunków studiów, dostępne grupy wybieralnych przedmiotów specjalizacyjnych oraz formy kształcenia. Odpowiedzcie sobie na pytanie, czy poziom licencjatu to końcowy poziom Państwa kształcenia? A może w takiej sytuacji lepiej zdobyć tytuł inżyniera lub magistra?

Powstające w Polsce instytucje unijne będą potrzebowały wyspecjalizowanej kadry administracyjnej i zarządzającej. Oferując nowoczesne programy nauczania, dbając o informatyzację i wysoki poziom języków obcych, wszystkim absolwentom już dziś ułatwiamy start w przyszłość.
Zdajemy sobie także sprawę z tego, że Uczelnia to nie tylko budynki i wyłącznie nauka. Dbamy zatem o to, aby czas spędzony tutaj, na zawsze zapisał się w pamięci naszych absolwentów jako przyjemny, a jednocześnie odpowiednio wykorzystany. Dlatego troszczymy się o przyjazną atmosferę, zapewniamy silną merytorycznie, zaangażowaną kadrę dydaktyczną; traktujemy każdego studenta indywidualnie i podmiotowo. Dzięki ćwiczeniom, które odbywają się w niewielkich grupach, mają oni poczucie akceptacji oraz możliwość prezentacji swoich osiągnięć, zainteresowań, sukcesów, a także ujawniania i rozwiązywania problemów. Mało liczne grupy sprzyjają bliskim kontaktom z wykładowcami, a przede wszystkim pozwalają nam powracać do modelu Mistrz-Uczeń, co w znacznym stopniu ułatwia naukę i kształtuje pozytywne relacje. Wierzę, że nasza Uczelnia spełni Państwa oczekiwania. Wszyscy razem będziemy starali się udowodnić, że wybór, jakiego Państwo dokonali, był wyborem właściwym.
 

Z życzeniami wielu sukcesów
dr Grażyna Berentowicz-Sobczak

Podstawy prawne

Działamy w oparciu o ustawę z dnia 27 lipca 2005 roku "Prawo o szkolnictwie Wyższym" (Dz.U. 05.164.1365). Decyzją Ministra Edukacji Narodowej z dnia 13.06.1995 roku Uczelnia została wpisana do Rejestru Uczelni Niepaństwowych MENiS pod numerem 59.

W 2004 roku Wyższa Szkoła Zarządzania i Finansów we Wrocławiu uzyskała pozytywną opinię Państwowej Komisji Akredytacyjnej (PKA) na kierunkach Politologia oraz Zarządzanie i Marketing. Z kolei w r. 2007 PKA wydała pozytywną opinię o naszym kierunku inżynierskim Informatyka i Ekonometria.

PKA jest państwowym organem działającym na rzecz jakości kształcenia w szkolnictwie wyższym. W ramach komisji działają zespoły, składające się z ekspertów z poszczególnych dziedzin. Członkowie są powoływani przez Ministra Edukacji Narodowej i Sportu spośród nauczycieli akademickich oraz urzędników MENiS, posiadający pogłębioną wiedzę z zakresu prawnych i organizacyjnych podstaw funkcjonowania szkół wyższych. Członkowie wystawiają opinie i oceny dotyczące utworzenia lub przekształcenia uczelni, przyznania uprawnień do prowadzenia studiów wyższych na określonym kierunku i poziomie kształcenia, utworzenia jednostki organizacyjnej, spełnienia, określonych w przepisach prawnych, warunków prowadzenia studiów wyższych oraz jakości kształcenia na danym kierunku. Pozytywna ocena PKA dla naszej Uczelni jest ważna aż do 2010 roku, co stanowi gwarancje jej dalszego funkcjonowania.


Oferta szkoleniowa

Strona 1 z 2

Strona 1 z 2

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |