Información

Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Rozwoju Regionalnego (WSPiRR) jest zlokalizowana w Falentach, miejscowości położonej 14 km od centrum Warszawy, a 1 km od Raszyna i wylotu z Warszawy na Kraków i Katowice. Szkoła mieści się w obiekcie zabytkowym, w XVII-wiecznym Pałacu, otoczonym parkiem krajobrazowym z połowy XVIII wieku.

Założycielem WSPiRR jest Fundacja Rozwoju Obszarów Wiejskich z siedzibą w Falentach powołana przez: 
  • Instytut Technologiczno-Przyrodniczy w Falentach,
    Instytut Rozwoju Wsi i Rolnictwa Polskiej Akademii Nauk w Warszawie,
    Instytut Gospodarki Przestrzennej i Mieszkalnictwa w Warszawie,
    Bank Spółdzielczy w Raszynie .
Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Rozwoju Regionalnego jest niepubliczną uczelnią kształcącą studentów na poziomie studiów pierwszego stopnia, wpisaną do rejestru niepaństwowych uczelni zawodowych MENiS pod nr 98.

Studia w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Rozwoju Regionalnego trwają 3,5 roku (siedem semestrów) i są prowadzone:
  1. Na Wydziale Ochrony Środowiska w toku stacjonarnym i niestacjonarnym na kierunku Ochrona środowiska  specjalność: Inżynieria i przedsiębiorczość w ochronie środowiska
  1. Na Wydziale Gospodarki Przestrzennej w toku stacjonarnym  i niestacjonarnym na kierunku Gospodarka przestrzenna
Studia mają charakter przyrodniczo-techniczny, społeczno-ekonomiczny oraz prawno-organizacyjny i przygotowują inżynierów-menedżerów (inżynierów - przedsiębiorców) - specjalistów w zakresie programowania, projektowania, wykonawstwa, eksploatacji i kontroli przedsięwzięć ochrony środowiska, gospodarki przestrzennej, a jednocześnie w zakresie organizacji małych i średnich przedsiębiorstw realizujących te przedsięwzięcia oraz w zakresie zarządzania tymi przedsiębiorstwami.

Kończą się obroną pracy dyplomowej uprawniającej do uzyskania stopnia inżyniera i zapewniają jego posiadaczom status wyższego wykształcenia zawodowego.

Absolwenci uczelni uzyskują możliwość kontynuacji kształcenia w zakresie studiów magisterskich lub podyplomowych.

Przyjęcie w poczet studentów następuje z chwilą immatrykulacji i złożenia ślubowania o treści określonej statutem Uczelni.

Studia stacjonarne i niestacjonarne prowadzone są w systemie zaliczeń semestralnych (rok akademicki dzieli się na dwa semestry). Semestr zimowy rozpoczyna się 1 października i kończy się nie później niż 28 lutego. Semestr letni rozpoczyna się 1 marca i kończy się nie później niż 30 września.

Zajęcia na Uczelni obejmują bloki przedmiotów kształcenia ogólnego i podstawowego oraz bloki z zakresu kierunku/specjalności.

W planie studiów są przewidziane praktyki zawodowe, mające na celu praktyczne zweryfikowanie
wiedzy teoretycznej zdobytej w trakcie studiów oraz kształcenie umiejętności i nawyków w praktycznym wykorzystywaniu tej wiedzy.

Oferta szkoleniowa

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |