Información

Nasi absolwenci to ludzie aktywni, przedsiębiorczy, potrafiący świadomie kreować swoją przyszłą karierę zawodową.

Program edukacyjny realizowany jest przez zespół składający się z wysoko wykwalifikowanych wykładowców legitymujących się dyplomami renomowanych polskich uczelni. Ich dodatkowym atutem jest wieloletnia praktyka zawodowa na uczelniach państwowych oraz w instytucjach naukowych, co stanowi gwarancję wysokiego poziomu kształcenia. Ponadto Szkoła współpracuje z wykładowcami akademickimi wywodzącymi się z: Uniwersytetu Warszawskiego, Szkoły Głównej Handlowej, jednostek administracji celnej oraz podmiotów logistycznych.

Misja szkoły

Posłannictwem Wyższej Szkoły Cła i Logistyki jest edukacja studentów, umożliwiająca im rozwinięcie cech osobowych charakteryzujących człowieka z wyższym wykształceniem oraz opanowanie wiedzy ogólnej o stosunkach międzynarodowych i specjalistycznej dotyczącej wymiany towarowej z zagranicą. Posłannictwo swoje szkoła wypełnia poprzez właściwą organizację studiów, optymalizację programów kształcenia, dobór nauczycieli o wysokich kwalifikacjach merytorycznych oraz zapewnienie korzystnych warunków do studiowania.

W dążeniu do osiągnięcia celów edukacyjnych szkoła realizuje następujące zadania:
  1. Wyposażenie studentów w wiedzę ogólną i podstawy wiedzy specjalistycznej. W konsekwencji oznacza to pojawienie się dwóch płaszczyzn kształcenia: wspólnej dla wszystkich studentów i zróżnicowanej dla poszczególnych specjalności.
  2. Wyjaśnianie zjawisk, procesów i zależności występujących w otaczającej rzeczywistości. Zadaniem nauczycieli jest przekazywanie, wzbogacanie i systematyzowanie informacji z różnych źródeł (np. massmediów) w celu tworzenia struktur wiedzy studentów ułatwiających korzystanie z niej.
  3. Kształtowanie motywacji i umiejętności samokształcenia, zapewniającego nadążanie za rozwojem nauki i techniki. Dzisiaj, zdobytą w szkole wiedzę trzeba ciągle odtwarzać i uzupełniać.
  4. Rozbudzanie postaw prospołecznych i prozadaniowych. Wiąże się to z rozwijaniem i wzmacnianiem motywacji pozytywnej do zadań, preferencji dla działań zespołowych, kultury życia, odpowiedzialności, a także odnajdywania możliwości samorealizacji.
Szkoła dysponuje budynkiem dydaktycznym o łącznej powierzchni 4000 m2 z przynależnym parkingiem na 170 stanowisk. Budynek o podwyższonym standardzie z pełną klimatyzacją i rozwiniętą siecią internetową, dostosowany jest do kształcenia studentów niepełnosprawnych.

Zajęcia prowadzone są w 7 salach wykładowych z pełnym nagłośnieniem, mieszczących 70 - 120 studentów, 9 salach ćwiczeń, 2 laboratoriach komputerowych o łącznej liczbie 80 stanowisk, 4 pracowniach językowych. Sale wykładowe wyposażone są w rzutniki standardowe oraz multimedialne i zestawy TV - DVD. Szkoła dysponuje siłownią i salą gimnastyczną, gdzie prowadzone są zajęcia z WF. Z siłowni można korzystać w godzinach popołudniowych. Ponadto dla gier zespołowych oraz ćwiczeń sekcji AZS szkoła wynajmuje halę gimnastyczną. Do dyspozycji studentów oddane są pomieszczenia dla Samorządu Studenckiego, kawiarnia, pracownia ksero.

Oferta szkoleniowa

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |