Información

Górnośląska  Wyższa Szkoła Pedagogiczna imienia Kardynała Augusta Hlonda
w Mysłowicach
to coś więcej niż doskonałe zaplecze dydaktyczne, wykwalifikowana, renomowana kadra oraz jakość kształcenia na najwyższym poziomie. Górnośląska Wyższa Szkoła Pedagogiczna to zaufanie, przyjaźń oraz atmosfera szacunku i zrozumienia, którą tworzą studenci, wykładowcy oraz pracownicy administracyjni. GWSP to nieustające dążenie do nieprzeciętności i zapewnienie przyszłości.

Górnośląska Wyższa Szkoła Pedagogiczna imienia Kardynała Augusta Hlonda w Mysłowicach powołana została decyzją Ministra Edukacji Narodowe w listopadzie 1995 roku. GWSP w Mysłowicach prowadzi studia w systemie stacjonarnym i niestacjonarnym na kierunkach: Pedagogika, Zdrowie publiczne, które posiadają wiele rożnych specjalności. Prowadzone są również studia podyplomowe, kursy specjalne kwalifikacyjne i doskonalące.

Od 12 lat z sukcesem kształcimy młodych ludzi, uczymy ich wiary w siebie, chęci
podejmowania inicjatyw i szalonych pomysłów. Nasze wspólne zaangażowanie oraz wszechstronne wykształcenie, pozwoliło wielu absolwentom na podjęcie pracy na całym świecie i na zrealizowanie swoich zawodowych ambicji. Naszą największą nagrodą jest fakt, że nasi studenci pod koniec studiów mówią: „Otrzymaliśmy więcej, niż nam obiecywano na początku”. Jesteśmy dumni, że stworzyliśmy Uczelnię elastycznie dostosowującą się do potrzeb i zmian rynkowych, Uczelnię stawiającą na praktykę,   Uczelnię, której najlepszą wizytówką są jej absolwenci, Uczelnię z ambicjami.

Uczelnia posiada własną wyspecjalizowaną kadrę naukowo-dydaktyczną oraz współpracuje naukowo i zatrudnia nauczycieli akademickich następujących uczelni:
• Uniwersytetu Jagiellońskiego,
• Uniwersytetu Opolskiego,
• Uniwersytetu Rzeszowskiego,
• Uniwersytetu Śląskiego,
• Akademii Świętokrzyskiej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach,
• Akademii Pedagogicznej KEN w Krakowie,
• Uniwersytetu im. Tarasa Szewczenki w Kijowie
• oraz Akademii Nauk Pedagogicznych Ukrainy.

W rankingu najlepszych uczelni opublikowanym przez POLITYKĘ (numer 13 (2497)
z 2 kwietnia 2005r.) Górnośląska Wyższa Szkoła Pedagogiczna im. Kardynała Augusta Hlonda w Mysłowicach uzyskała:

• 1 miejsce w województwie śląskim wśród uczelni prywatnych kształcących na kierunku                    PEDAGOGIKA;
• 6 miejsce w kraju wśród uczelni niepaństwowych;
• 28 miejsce w kraju wśród uczelni państwowych i niepaństwowych.

Certyfikat Wiarygodna Szkoła - Dokument ten potwierdza, że GWSP w Mysłowicach jest szkołą godną zaufania, a podejmując naukę w jej murach możecie mieć pewność, że uczelnia dba o wysoki standard nauczania i dokłada wszelkich starań, by jej absolwenci z łatwością odnaleźli się na rynku pracy.

Organizacje studenckie
Na uczelni funkcjonuje chór Tota Anima. Działa także AZS i Samorząd Studencki, co pozwala społeczności studentów na aktywne uczestniczenie w życiu kulturalnym, społecznym i edukacyjnym Uczelni jak i regionu. Młodzież akademicka inicjuje wiele przedsięwzięć o charakterze okolicznościowym (kulturalne, sportowe, marketingowe, duszpasterskie, rytualne akademickie i inne).Przedstawiciele Samorządu Studentów GWSP partnerują Władzom Uczelni w najważniejszych obszarach akademickiej aktywności. Młodzież samorządowa GWSP jest członkiem Stowarzyszenia MONSUN oraz Stowarzyszenia Studentów Śląskich Uczelni Niepaństwowych. Studenci naszej Uczelni aktywnie uczestniczą w imprezach sportowych regionu, zdobywając trofea i godnie reprezentując mysłowicką szkołę wyższą.

Instytucje partnerskie
Studiuj po to by mieć dobrą pracę !
Górnośląska Wyższa Szkoła Pedagogiczna imienia Kardynała Augusta Hlonda
w Mysłowicach aktywnie współpracuje z czołowymi Internetowymi Serwisami Pracy w Polsce, które priorytetowo pomagają naszym studentom w znalezieniu pracy, praktyki bądź stażu, tak w kraju jak i za granicą. Zespół Konsultantów tychże portali tworzą zdolni, kreatywni i przedsiębiorczy młodzi ludzie, których wyróżnia profesjonalizm w działaniu, szybkość i efektywność oraz indywidualne podejście do naszych studentów.
Nasi partnerzy!
• WORK PILOT
• JOBS.PL
• WORK EXPERIENCE
• PRACUJ. PL

Oferta szkoleniowa

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |