Studia Podyplomowe: Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Wyższa Szkoła Ekonomiczno-Informatyczna

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia Podyplomowe: Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami - Zaoczne - Warszawa - Mazowieckie

  • Szczegółowe informacje
    Informacja o studiach

    Świadczenie usług w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami wymaga odpowiednich kwalifikacji zapewniających bezpieczeństwo obrotu gospodarczego i handlowego, jak i samego środowiska pośredników oraz ich klientów. Studia adresowane są do osób posiadających dyplom ukończenia studiów wyższych na dowolnym kierunku, pragnących ubiegać się o uzyskanie licencji zawodowej umożliwiającej wykonywanie zawodu oraz używanie tytułu zawodowego „Pośrednik w obrocie nieruchomościami" (po odbyciu praktyki zawodowej w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami). 

    Celami kształceniowymi studiów są:

    Przekazanie słuchaczom wiedzy i umiejętności praktycznych umożliwiających wykonywanie wszelkich zawodowych czynności związanych z gospodarką, szczególnie obrotem nieruchomościami, a także współdziałania i kontaktów z osobami, urzędami instytucjami funkcjonującymi na rynku nieruchomości i w jego otoczeniu (sądami, bankami, kancelariami notarialnymi, itd.); Zapoznanie słuchaczy z aktami prawnymi (ustawami, rozporządzeniami i zarządzeniami) normującymi gospodarkę nieruchomościami; Zapoznanie słuchaczy ze specjalistyczną literaturą i piśmiennictwem oraz wyrobienie nawyku korzystania z nich. Studia trwają dwa semestry i obejmują 213 godzin zajęć dydaktycznych, zgodnie z minimum programowym dla studiów podyplomowych z zakresu pośrednictwa w obrocie nieruchomościami, określonym przez Ministra Budownictwa.   Atuty studiów:

    Możliwość uzyskania świadectwa ukończenia studiów podyplomowych – będącego podstawą do uzyskania licencji zawodowej - wysoko cenionego przez wspólnoty mieszkaniowe, właścicieli domów lub powierzchni komercyjnych. Najlepsi wykładowcy - doświadczeni praktycy- specjaliści w dziedzinie rynku nieruchomości, inwestycji, zarządzania nieruchomościami, finansów i prawa Możliwość zdobycia nowych kwalifikacji zawodowych, otwierających szansę prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Nowoczesna baza dydaktyczna i biblioteczna. Słuchacze otrzymują materiały dydaktyczne (przesyłane pocztą elektroniczną). Zapewniamy odbycie praktyki zawodowej. 150 m. od stacji Metro Stokłosy.
    W programie studiów

    Program studiów spełnia wymagania określone przez Ministra Budownictwa w sprawie wymogów programowych dla studiów podyplomowych w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Nadrzędną zasadą programu jest umiejętne łączenie teorii z praktyką. Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami jako działalność zawodowa Pojęcia i definicje dotyczące nieruchomości Własność i inne prawa rzeczowe. Formy władania nieruchomościami Problemy rynku nieruchomości Współpraca pośrednika z instytucjami finansowymi, bankami, notariatem Funkcjonowanie biur pośrednictwa obrotu nieruchomościami Prawne i finansowe aspekty obrotu nieruchomościami Podatki i opłaty w obrocie nieruchomościami Seminaria dyplomowe i egzamin Łącznie 213 godzin wykładów, ćwiczeń i seminariów.  
     
    Metody prowadzenia zajęć:
    wykład, ćwiczenia, case study.

    Ukończenie studiów

    Każdy słuchacz zobowiązany jest do przedłożenia pracy dyplomowej i zdania egzaminu końcowego w formie testowej. Absolwent studiów otrzymuje świadectwo ukończenia studiów podyplomowych, które wraz z odbytą praktyką będzie podstawą do uzyskania licencji zawodowej i tytułu zawodowego „Pośrednik w obrocie nieruchomościami".

Inne informacje związane z zarządzanie agencją nieruchomości

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |