Studia I Stopnia- Administracja Publiczna - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Akademia Humanistyczna im. Aleksandra Gieysztora

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Galeria obrazów

Szczegóły Studia I Stopnia- Administracja Publiczna - Zaoczne - Pułtusk - Mazowieckie

  • Cele
    Studia przygotowują wykwalifikowanych urzędników administracji publicznej, którzy znajdą zatrudnienie w administracji samorządowej wszystkich szczebli oraz w urzędach administracji rządowej, administracji parlamentu, NIK i innych samodzielnych organów kontroli, wojska, funduszów publicznych, publicznych agencji oraz fundacji.
  • Tutuł uzyskany
    Licencjat
  • Szczegółowe informacje
    Kierunek: Administracja
    Specjalnośc: Administracja Publiczna

    Absolwent będzie również przygotowany do podjęcia pracy w tzw. administracji prywatnej, to jest na stanowiskach administracyjnych w przedsiębiorstwach, spółdzielniach czy stowarzyszeniach, wykonujących funkcje regulacyjne (podejmowanie decyzji, kontrola zewnętrzna, nadzór, obsługa klientów) lub funkcje wewnętrznego zarządzania organizacją (zarządzanie zasobami, obsługa administracyjna stanowisk kierowniczych, organizacja obiegu informacji itd.). Zdobyta wiedza będzie też pomocna do prowadzenia własnej firmy.

    Studia umożliwiają:
    - zdobycie podstaw wiedzy ogólnej z zakresu prawa, ekonomii, finansów i wiedzy o społeczeństwie;
    - znajomość ustroju Rzeczypospolitej Polskiej, ustroju, zasad i prawnych form działania administracji publicznej oraz funkcjonowania Unii Europejskiej;
    - umiejętność stosowania procedury administracyjnej; zdobycie wiedzy w zakresie poprawnego i skutecznego komunikowania się wewnątrz organizacji oraz z klientami i partnerami administracji z wykorzystaniem nowoczesnych środków technicznych, jak również zarządzania informacją publiczną;
    - znajomość podstawowych zasad i metod sprawnego działania oraz zarządzania publicznego;
    - praktyczną znajomość technik organizacji pracy w administracji oraz technik zarządzania zasobami organizacji (personel, finanse, logistyka);
    - poznanie obowiązków i praw urzędników oraz etyki urzędniczej.

    Sylwetka absolwenta

    Misją Wydziału Administracji jest kształcenie wysoko kwalifikowanej kadry urzędniczej, dysponującej zarówno podstawową wiedzą z zakresu administracji i prawa, jak też wiedzą ogólnohumanistyczną i obywatelską.

    Uzyskując tytuł licencjata absolwent posiada umiejętność posługiwania się ogólną wiedzą z zakresu nauk o państwie, prawie i administracji, integracji europejskiej i prawa wspólnotowego. Przygotowany jest do pracy urzędniczej w różnych rodzajach administracji publicznej oraz stosowania prawa w instytucjach niepublicznych. Potrafi też samodzielnie podjąć i prowadzić działalność gospodarczą, wykazując się znajomością prawa umiejętnością jego stosowania w praktyce.

    Absolwent potrafi rozwiązywać problemy zawodowe, posiada umiejętności komunikowania się z otoczeniem w miejscu pracy, sprawnego posługiwania się dostępnymi środkami informacji i techniki biurowej, aktywnego uczestniczenia w pracy grupowej oraz organizowania i kierowania zespołem.

    Absolwent posiada wiedzę z zakresu etyki, zarówno ogólnej, jak i zawodowej, umiejąc zastosować tę wiedzę w praktyce. Posiada także znajomość mechanizmów podejmowania decyzji politycznych na poziomie lokalnym i jest przygotowany do udziału w instytucjach społeczeństwa obywatelskiego.

    Absolwent zna język obcy na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz umie posługiwać się językiem specjalistycznym z zakresu administracji, prawa i ekonomii, w stopniu koniecznym do wykonywania zawodu.

    Absolwent jest przygotowany do samodzielnego doskonalenia i uzupełniania nabytej wiedzy w warunkach postępu procesów integracyjnych w Europie. Jest także przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia.
    Specjalności

    Program studiów pierwszego stopnia na kierunku administracja przewidują możliwość wyboru przez studenta jednej z oferowanych specjalności. Programy specjalności zostały skonstruowane według jednolitych zasad, co oznacza, że przez pierwsze dwa semestry zajęcia odbywają się wspólnie wg. jednolitego planu studiów. Wybór specjalności przez studenta następuję dopiero po II semestrze studiów.


Inne informacje związane z administracja publiczna - ogólne

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |