Home > Kursy i Szkolenia > Projektowanie i Wystrój Wnętrz > Korespondencyjnie > Kurs - Projektant wnętrz - Korespondencyjnie

Kurs - Projektant wnętrz - Korespondencyjnie

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem ESKK

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Kurs - Projektant wnętrz - Online

 • Cele
  Kurs kompleksowo omawia zagadnienie projektowania wnętrz. Krok po kroku uczy sporządzania projektów, pozwala zdobyć umiejętność rysowania przestrzeni w perspektywie i poznać zasady kompozycji. W materiałach kursu wyjaśniono, w jaki sposób łączyć wartości estetyczne i funkcjonalne w projekcie wnętrza mieszkalnego, biurowego czy handlowego. Omówiono także zasady doboru barw, ruchomych i stałych elementów wyposażenia wnętrza oraz materiałów wykończeniowych.
 • Szczegółowe informacje
  Zalety Kursu
  • przystępne materiały
  • praktyczne porady
  • ćwiczenia z rysunku zawodowego
  • zgrupowanie materiału w bloki tematyczne – każdy pakiet lekcyjny zawiera 3 moduły: „Historia architektury wnętrz”, „Projektowanie wnętrz” oraz „Nauka o barwie” (pakiety 1–10) i „Materiały używane do wystroju wnętrz” (pakiety 11–20)
  • efektywny system powtórek
  • opieka doświadczonego nauczyciela
  Długośc Kursu i Cena

  • długość kursu: 20 miesięcy (1 pakiet lekcyjny w miesiącu)
  • średni czas nauki: 15-30 minut dziennie
  • opłata za kurs (materiały lekcyjne i opieka nauczyciela)
  Program kursu

      * Pakiet 1

        Wskazówki dotyczące wykonywania zadań praktycznych, najważniejsze materiały i narzędzia. Podstawowe pojęcia i terminy z zakresu projektowania wnętrz. Czym jest przestrzeń? Jaka jest różnica między przestrzenią otwartą a zamkniętą? Postrzeganie światła i barwy. Co to jest barwa? Jakie są jej cechy? Pradzieje mieszkania. Wnętrza mieszkalne i sakralne w starożytnym Egipcie.

      * Pakiet 2

        Sposoby i metody rysowania przestrzeni. Zasady aksonometrii oraz perspektywy zbieżnej. Teoria barwy. Czym się różnią barwy monochromatyczne od achromatycznych? Co to jest koło barw i jakie miejsce zajmują w nim kolory dopełniające? Wpływ wnętrz asyryjsko-babilońskich na architekturę i meblarstwo śródziemnomorskie.

      * Pakiet 3

        Zasady komponowania plastycznego w praktyce. Rodzaje kompozycji. Jak stosować symetrię i asymetrię? Czym jest rytm? O dwóch różnych sposobach mieszania barw. Wnętrze w kulturze egejskiej oraz mieszkania i świątynie w Grecji klasycznej.

      * Pakiet 4

        Podział przestrzeni architektonicznej ze względu na funkcję. Czym różni się przestrzeń mieszkalna od biurowej lub handlowej? Podstawowe cechy poszczególnych stref mieszkania. Jak powierzchnie odbijają światło i jakie to ma znaczenie dla projektanta wnętrz? Dekoracje malarskie i meble we wnętrzach starożytnego Rzymu.


      * Pakiet 5

        Charakter wnętrza – kryteria podziału pozwalające ustalić cechy wnętrz prywatnych i publicznych. Co oznacza termin „wnętrze bogate”? Jak stworzyć wnętrze chłodne, a jak ascetyczne? Adaptacja oka do widzenia barwy – efekt, jaki wywołują różne zestawienia kolorystyczne. Bizancjum, czyli przenikanie się rzymskich tendencji architektonicznych z orientalnym przepychem. Wnętrza starochrześcijańskie i preromańskie.

      * Pakiet 6

        Podstawy rysunku zawodowego architekta – kłady, rzuty i przekroje. Inwentaryzacja wnętrza. Graficzne oznaczenia na rysunku architektonicznym. Powidok – interesujące zjawisko psychofizjologiczne wywoływane kolorem. Wnętrza i meble romańskie.


      * Pakiet 7

        O tym, jak powiększyć lub pomniejszyć wnętrze wzorem i kolorem, czyli o optycznej korekcie architektury. Jak działa barwa na człowieka? Jak zmienić cechy przedmiotu przez manipulację kolorem? Gotyckie zamki, katedry i wnętrza mieszczańskie.

      * Pakiet 8

        Ergonomia, czyli zasady i normy, które trzeba znać, aby projektować wnętrza funkcjonalne. Jakie są najczęstsze preferencje kolorystyczne? Wnętrza włoskie i francuskie w okresie renesansu.

      * Pakiet 9

        Barwa we wnętrzu – zasady użycia koloru i ważne wskazówki co do stosowania barw w różnych wnętrzach. Symbolika barw. Co oznaczają kolory w różnych kulturach? Renesans niderlandzki, niemiecki, hiszpański i angielski – charakterystyczne elementy w architekturze wnętrz.

      * Pakiet 10

        Co architekt wnętrz musi wiedzieć o stałych elementach wyposa-żenia wnętrz (okna, drzwi, schody, kominki, wykończenia ścian)? Nazewnictwo barw. Co to są kolory pochodne? Jaki kolor można nazwać pastelowym? Co to jest walor? Architektura wnętrz pozaeuropejskich kręgów kulturowych (Indie, Japonia, Chiny, sztuka islamu).

      * Pakiet 11

        Ruchome elementy wyposażenia wnętrz – jak przeprojektować wnętrze przez zmianę ustawienia wyposażenia? Farba – podstawowy surowiec kreowania wizerunku wnętrz. Klasyfikacja farb. Luksusowe wnętrza barokowych pałaców.

      * Pakiet 12

        O tym, jak projektować światło we wnętrzu. Oświetlenie naturalne i sztuczne – rodzaje, zasady i funkcja. Zastosowanie i metody nakładania farb. Rokokowe buduary i intymne gabinety późnego baroku.

      * Pakiet 13

        Co to są dodatki – jak je dobierać i eksponować, aby stworzyć nastrój we wnętrzu? Jak można używać tkaniny we wnętrzu? Rodzaje tkanin. Styl Ludwika XVI i meblarstwo angielskie.

      * Pakiet 14

        Podłogi. Jak dobierać materiał i kolor podłóg ze względu na funkcję pomieszczenia? Dywanowe wykładziny podłogowe. Inspiracja antykiem we wnętrzach klasycystycznych.

      * Pakiet 15

        Zasadniczy etap projektowania – warsztat pracy projektanta wnętrz. Jak poprawnie wykreślać długości w perspektywie zbieżnej? Rodzaje tapet i możliwości ich zastosowania. Biedermeier. Wnętrza mieszczańskie i eklektyczne. Neostyle.

      * Pakiet 16

        Etapy procesu projektowania. Przygotowanie wytycznych. Jak ryso-wać głębię według zasad perspektywy dwuzbieżnej? Wykorzystanie korka w architekturze wnętrz. Secesja, czyli wnętrza kształtowane z nieograniczoną fantazją.

      * Pakiet 17

        Style w architekturze wnętrz, czyli co trzeba wiedzieć, aby swobodnie projektować pomieszczenia w dowolnym stylu? Przegląd najważniejszych współczesnych tendencji stylistycznych – styl historyczny, orientalny, egzotyczny, japoński, wiejski, dworkowy, minimalistyczny, high-tech. Ceramika – jak można ją stosować? Najciekawsze zjawiska stylistyczne we wnętrzarstwie początku XX wieku (ekspresjonizm, futuryzm, De Stijl, Bauhaus, konstruktywizm, gięte meble Thoneta).

      * Pakiet 18

        Przykładowe projekty wnętrz mieszkalnych: salonu, sypialni, kuchni, łazienki, korytarza. Drewno i materiały drewnopochodne – co uwzględniać podczas projektowania? Wpływ ideologii na architekturę wnętrz.

      * Pakiet 19

        Architektura wnętrz niemieszkalnych. Biuro, sklep, poczekalnia – projektowanie krok po kroku. Jak można wykorzystać gips, metal i szkło? Tendencje w projektowaniu architektury wnętrz drugiej połowy XX wieku: pop-art, op-art, taszyzm, wzornictwo włoskie, skandynawskie i rustykalne.

      * Pakiet 20

        Skąd projektant wnętrz ma czerpać pomysły? Najciekawsze źródła, wzory, inspiracje. O zastosowaniu tworzyw sztucznych. Polskie wnętrze ludowe.Inne informacje związane z Projektowanie i Wystrój Wnętrz

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |