Kształcenie Muzyczno-Ruchowe - Studia Podyplomowe - Zaoczne

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Akademia Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Kształcenie Muzyczno-Ruchowe - Studia Podyplomowe - Zaoczne - Warszawa - Mazowieckie

 • Cele
  Umożliwienie uzyskania i podwyższenia kwalifikacji muzyczno-ruchowych przez pedagogów specjalnych oraz nauczycieli wychowania przedszkolnego, nauczania początkowego, muzyki, umuzykalnienia, rytmiki, wychowania fizycznego, instruktorów tańca, muzykoterapeutów, fizjoterapeutów, animatorów oświatowo-kulturowych, logopedów.
  Wyposażenie w umiejętności włączania ruchu z muzyką do lekcji wychowania muzycznego i fizycznego, zajęć pozalekcyjnych i pozaszkolnych..
  Celem studiów z zakresu kształcenia muzyczno-ruchowego w najogólniejszym ujęciu jest przede wszystkim poszerzenie praktycznej wiedzy słuchaczy oraz doskonalenie ich umiejętności ruchowo-tanecznych i muzycznych.
 • Szczegółowe informacje
  Studia kwalifikacyjne, nadające kwalifikacje do prowadzenia tańca, muzyki i ruchu metodą C. Orffa oraz choreoterapii.

  Czas trwania studiów podyplomowych: 4 semestry

  Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom poszerzania znajomości różnych form ruchu z muzyką i pogłębiania umiejętności ich stosowania przez pedagogów w pracy dydaktyczno-wychowawczej, rewalidacyjnej, resocjalizacyjnej i terapeutycznej utworzone zostały w roku akademickim 1997/1998 Studia Podyplomowe o specjalności Kształcenie Muzyczno-Ruchowe.

  Program studiów, sporządzony w oparciu o analizę wyników badań dotyczących potrzeb dokształcania pedagogów i ich gotowości do podjęcia studiów podyplomowych, przewiduje realizację podstawowego bloku specjalizacyjnego. Prowadzenie poszczególnych przedmiotów opiera się głównie na formie warsztatu artystycznego.

Inne informacje związane z edukacja artystyczna

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |