Idź do home > Szkoły - Polska > WSJO-Wyższa Szkoła Języków Obcych im. Samuela Bogumiłą Lindego w Poznaniu

Informacje

WSJO to największa uczelnia filologiczna w Polsce. Jak pokazuje raport wydawnictwa Perspektywy dotyczący wyższych szkół zawodowych, Wyższa Szkoła Języków Obcych w Poznaniu jest obecnie największą niepaństwową uczelnią filologiczną w Polsce. Silną pozycję WSJO potwierdzają również wyniki innych ogólnopolskich rankingów uczelnianych.
Ponad 3500 osób studiuje tu na studiach licencjackich i magisterskich. Jesteśmy uczelnią ogólnopolską. Studenci przybywają do nas ze wszystkich województw, nawet z tak odległych od Poznania jak podlaskie czy podkarpackie. W WSJO kształcą się również studenci z zagranicy m.in. z Niemiec, Francji, Turcji, Ukrainy czy Kenii.

Czas na studia językowe

    * największa uczelnia filologiczna w Polsce
    * nowoczesna oferta edukacyjna
    * uczelnia przyjazna studentom
    * wysoki poziom warunków studiowania


Warto studiować filologię
Filologia należy do nielicznej dziedziny studiów humanistycznych, których ukończenie przygotuje cię do konkretnego zawodu. Nasi studenci wśród planów na przyszłość najczęściej wymieniają zatrudnienie w charakterze tłumacza języków obcych, pracę w mediach lub w branży turystycznej, staże i naukę za granicą, pracę w europejskich koncernach z siedzibą w Polsce lub w organizacjach międzynarodowych.

Filologia
to nie tylko pomysł na fascynujące studia. To pomysł na życie. Jeśli jesteś ciekawy świata, z pasją poznajesz nowe kraje, ich kulturę, jeśli interesują cię ludzie, ich historie i poglądy na życie - są to studia dla Ciebie.

Co nas wyróżnia

Co roku kształcimy ponad 3,5 tyś. studentów na 9 oferowanych przez nas specjalnościach, wśród których znajdują się m. in.:

    * japonistyka
    * sinologia
    * skandynawistyka
    * lingwistyka stosowana
    * europeistyka

Nasze studia są elastyczne. Sam układasz swoją ścieżkę edukacyjną. Masz możliwość samodzielnego projektowania swoich zajęć wybierając te, które najbardziej cię interesują. Możesz dokonywać zmian w programie na każdym roku studiów i wybrać samodzielnie około 40% zajęć.
w górę
Nasi wykładowcy

Nasi wykładowcy to profesjonaliści. Są wymagający, ale przyjaźni wobec studentów, rozumieją ich potrzeby i sposób patrzenia na świat.
W ciągu paru lat udało nam się stworzyć doświadczoną kadrę dydaktyczną, którą stanowi:

    * 300 pracowników naukowych, w tym ponad 100 z tytułem profesora lub doktora
    * 20 native speakers z następujących krajów: Wielka Brytania, Stany Zjednoczone, Irlandia,            Japonia, Francja, Hiszpania, Grecja, Włochy, Rosja.
    * Wokół WSJO skupiliśmy najlepszych fachowców - specjalistów językowych z poznańskiego            uniwersytetu oraz praktyków najpopularniejszych zawodów - poznańskich dziennikarzy,                informatyków, specjalistów w zakresie turystyki i ekonomii.


Dbamy o to, aby relacje między lektorami i studentami układały się jak najlepiej, dlatego przeprowadzamy ankiety, w których studenci wypowiadają się na temat swoich wykładowców. Wsłuchujemy się w ich uwagi i wyciągamy wnioski, które wpływają na treść szkoleń, przeprowadzanych dla naszej kadry.
Oferta Edukacyjna

Strona 1 z 2

Strona 1 z 2

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |