Home > Szkoły - Polska > KWSPZ-Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

Informacje

Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia rozpoczęła działalność 6 sierpnia 2002 r. i została wpisana do rejestru niepaństwowych uczelni zawodowych decyzją Ministra Edukacji Narodowej i Sportu pod numerem 104.
Założycielem Uczelni jest "Dalkrak" Centrum Kształcenia sp. z o.o. (spółka, która od sierpnia 2000 r. prowadzi Międzynarodowe Policealne Studium Kosmetyczne).
Uczelnia kształci studentów na kierunku Kosmetologia a od roku akademickiego 2008/09 został uruchomiony kierunek Fizjoterapia.

W marcu 2003r. w Krakowskiej Wyższej Szkole Promocji Zdrowia uruchomione zostały Studia Podyplomowe z zakresu Kosmetologii dla absolwentów uczelni medycznych, jako pierwsze i jedyne tego typu w Polsce. Nowością dla absolwentów Wydziałów Farmacji są Studia Podyplomowe z zakresu Kosmetykologii.
Uczelnia współpracuje z:

    * Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, zawarto porozumienie z Wydziałem Ochrony        Zdrowia CM UJ w sprawie kontynuowania studiów przez absolwentów Uczelni – w postaci            studiów II stopnia na kierunku Zdrowie Publiczne.
    * Politechniką Krakowską, w której laboratoriach chemicznych prowadzone są ćwiczenia                    laboratoryjne z chemii ogólnej i chemii surowców kosmetycznych.

Uczelnia nawiązała porozumienie o współpracy z Politechniką Krakowską (Wydział Inżynierii i Technologii Chemicznej), Politechniką Radomską, Uniwersytetem Opolskim oraz z Górnośląską Wyższą Szkołą Handlową w celu kontynuacji studiów drugiego stopnia przez absolwentów szkoły.
Ponadto absolwenci mogą kontynuować studia w Uniwersytecie Rzeszowskim, Uniwersytecie Medycznym w Łodzi oraz w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu.
Od 2006 r., przez kolejne trzy lata Uczelnia otrzymywała prestiżowe wyróżnienie - certyfikat "Wiarygodna Szkoła".

Oferta Edukacyjna

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |