Home > Studia I Stopnia > Zdrowie i Medycyna > Kraków > Studia I Stopnia - Kosmetologia - Kraków - Małopolskie

Studia I Stopnia - Kosmetologia

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem KWSPZ-Krakowska Wyższa Szkoła Promocji Zdrowia

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Studia I Stopnia - Kosmetologia - W ciągu tygodnia - Kraków - Małopolskie

 • Cele
  W ramach kierunku Kosmetologia prowadzona jest specjalność: Kosmetologia i Promocja Zdrowia. Nauka odbywa się w systemie stacjonarnym/ dziennym/ od poniedzialku do piątku i trwa 6 semestrów oraz w systemie niestacjonarnym/ zaoczny/ co drugi tydzień w soboty i niedziele przez 7 semestrów. Po ukończeniu studiów absolwent uzyskuje tytuł licencjat.
 • Praktyki
  Program obejmuje również 11 tygodni praktyk zawodowych.
 • Profil słuchacza / Wymogi
  Warunki przyjęć Warunkiem przyjęcia na pierwszy rok studiów jest złożenie następujących dokumentów: - podanie - świadectwo ukończenia szkoły średniej i świadectwo dojrzałości/ oryginał lub odpis/ - orzeczenie lekarskie o braku przeciwskazań do kontynuowania nauki - cztery podpisane fotografie o wymiarach 45x35/ z wymogami jak do dowodu osobistego/ - kserokopia dowodu osobistego.
 • Tutuł uzyskany
  Licencjat
 • Szczegółowe informacje
  Studia I Stopnia: Kosmetologia

  Absolwent studiów w zakresie kosmetologii i promocji zdrowia dobrze przygotowany jest do pracy w zawodzie. Głównym obszarem działalności zawodowej licencjata będą gabinety kosmetyczne, centra odnowy biologicznej, firmy produkujące kosmetyki oraz organizacje zajmujące się promocją zdrowia. Ponadto absolwenci studiów tej specjalności będą współpracować z lekarzami dermatologami, alergologami, lekarzami medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej, mogą być również nauczycielami zawodu.
  Bardzo istotną rolę w nauczaniu odgrywają specjaliści z różnych firm i organizacji, z doświadczeniem pozauniwersyteckim, co pozwala studentom uzyskać umiejętności praktyczne, tak ważne w wykonywaniu zawodu kosmetologa, organizatora i promotora zdrowia.
  Absolwent tej specjalności uzyskuje obszerną wiedzę z zakresu chemii i technologii kosmetyków, towaroznawstwa i analizy sensorycznej kosmetyków, kosmetologii – nauki skupiającej wiele dziedzin medycznych, kosmetologii stosowanej: pielęgnacyjnej i zdobniczej- ciała, twarzy, włosów i paznokci, kosmetologii naturalnej, techniki zabiegów kosmetycznych oraz masażu.
  Posiadając znajomość języków obcych, szczególnie języka angielskiego, absolwenci mogą ustawicznie podnosić swoje kwalifikacje i doskonalić się zawodowo poprzez uczestnictwo w międzynarodowych sympozjach kosmetologicznych.
  Absolwenci przygotowani są również do prowadzenia firm z szeroko rozumianej promocji zdrowia i urody. Uzyskują przygotowanie do profesjonalnego posługiwania się techniką komputerową oraz do kierowania gabinetami kosmetycznymi i salonami odnowy biologicznej.

  Program studiów
  Program studiów obejmuje szeroki zakres przedmiotów podstawowych, takich jak m. in.: język angielski, niemiecki, francuski, podstawy psychologii, podstawy informatyki, etyka zawodowa oraz wychowanie fizyczne. Oddzielną grupę stanowią przedmioty podstawowe takie jak: biologia z genetyką, elementy biofizyki, mikrobiologia, histologia, anatomia, fizjologia, biochemia, higiena, immunologia, patofizjologia, farmakologia, podstawy toksykologii, doraźna pomoc medyczna, podstawy chemii, sensoryka i środki zapachowe, kształtowanie sylwetki i postawy ciała, surowce naturalne i ziołolecznictwo oraz przedmiotów kierunkowych: kosmetologia pielęgnacyjna, upiększająca i lecznicza, technologia kosmetyków, receptura kosmetyku, dermatologia, chemia kosmetyczna, alergologia, kosmetologia naturalna, estetyka, promocja zdrowia, podstawy fizjoterapii i masażu, rehabilitacja, marketing i zarządzanie, ustawodawstwo. Na ostatnim semestrze student wybiera specjalizację: kosmetologia stosowana i pielęgnacyjna lub promocja zdrowia w kosmetologii.
   

Inne informacje związane z Zdrowie i Medycyna

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |