Idź do home > Szkoły - Polska > Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Informacje

KUL to najstarszy uniwersytet katolicki w Europie Środkowowschodniej. Idea zorganizowania uniwersytetu katolickiego zrodziła się w lutym 1918 roku wśród Poloniii Petersburga z inicjatywy ks. Idziego Radziszewskiego – pierwszego rektora KUL.
Dziś Katolicki Uniwerystet Lubelski Jana Pawła II jest jednym z najszybciej rozwijających się uniwersytetów w Polsce. Na Uniwersytecie prowadzone są wszechstronne badania naukowe zarówno w zakresie nauk szczególnych, jak i szczegółowych, których profil determinują humanistyczne tradycje KUL i otwarcie na współczesnego człowieka.

Kadra naukowo-dydaktyczna liczy ponad 1100 pracowników, wielu z nich to profesorowie i specjaliści o międzynarodowej sławie. Zakres zainteresowań badawczych jest bardzo szeroki, co znajduje odzwierciedlenie w działalności ponad 40 instytutów wydziałowych i międzywydziałowych.
Uniwersytet oferuje szeroki zakres studiów licencjackich, magisterskich i doktorankich. Większość z prowadzonych kierunków posiada certyfikat jakości kształcenia nadawany przez Uniwersytecką Komisję Akredytacyjną jak również wdrożony mają system oceniania ECTS.

Uniwersytet współpracuje z ponad 90 zagranicznymi uczelniami. Bierze również udział w takich programach europejskich jak ERASMUS czy COMENIUS.

Oferta Edukacyjna

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług. Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek. Zobacz więcej  |