Informatyka - Specjalność Inżynieria Systemów Komputerowych - Studia Inżynierskie

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Ciechanowie

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Informatyka - Specjalność Inżynieria Systemów Komputerowych - Studia Inżynierskie - W ciągu tygodnia - Ciechanów - Mazowieckie

  • Szczegółowe informacje
    Studenci inżynierii systemów komputerowych (CE) studiują architekturę systemów komputerowych (hardware i software), techniki cyfrowe oprogramowania i oprzyrządowania, włączając w to techniki przetwarzania sygnałów w systemach komunikacyjnych, komputerach i oprzyrządowaniach zawierających komputery. Studenci koncentrują się na programowaniu cyfrowych urządzeń i interfejsów użytkowników i urządzeń współpracujących. Podstawą kształcenia są tutaj treści systemów wbudowanych. Urządzenia takie, jak telefony komórkowe, odtwarzacze cyfrowe, video nagrywarki cyfrowe, systemy alarmowe, urządzenia do prześwietleń X-promieniami, laserowe urządzenia chirurgiczne - wszystkie one wymagają zintegrowania hardware'u z wbudowanymi systemami oprogramowania. Wszelkie tego typu urządzenia są wynikiem inżynierii systemów komputerowych. Studenci będą się koncentrować zarówno na teorii, metodach, jak i na praktycznym zastosowaniu zaprojektowanych urządzeń. Natomiast mniej czasu będą poświęcać na oprogramowanie aplikacyjne i systemy zarządzania firmą.

    Absolwent kierunku INFORMATYKA w PWSZ w Ciechanowie będzie posiadał wiedzę i umiejętności z zakresu ogólnych zagadnień informatyki oraz wiedzę i umiejętności techniczne z zakresu systemów informatycznych. Będzie dobrze przygotowany z zasad budowy współczesnych komputerów i urządzeń z nimi współpracujących, systemów operacyjnych, sieci komputerowych i baz danych. Będzie posiadał umiejętność programowania komputerów i znał zasady inżynierii oprogramowania w stopniu umożliwiającym efektywną pracę w zespołach programistycznych. Będzie miał także podstawową wiedzę w zakresie sztucznej inteligencji, grafiki komputerowej i komunikacji człowiek-komputer. Swoją wiedzę i umiejętności będzie umiał wykorzystać w pracy zawodowej z zachowaniem zasad prawnych i etycznych. Będzie znał język angielski na poziomie biegłości B2 Europejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego Rady Europy oraz umiał posługiwać się językiem specjalistycznym z zakresu informatyki. W tym celu już w pierwszym semestrze zaplanowano przedmiot "Język angielski w biznesie informatycznym", Absolwent będzie przygotowany do pracy w firmach informatycznych zajmujących się budową, wdrażaniem lub pielęgnacją narzędzi i systemów informatycznych oraz w innych firmach i organizacjach, w których takie narzędzia i systemy są wykorzystywane.
    Nasz absolwent będzie dobrze przygotowany do podjęcia studiów drugiego stopnia w wybranej specjalności.

Inne informacje związane z informatyka

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |