Home > Studia I Stopnia > Zarządzanie Turystyką > Gdynia > Animacja turystyki i rekreacji - Gdynia - Pomorskie

Animacja turystyki i rekreacji

Bezpośredni kontakt z przedstawicielem Wyższa Szkoła Komunikacji Społecznej w Gdyni

Aby się skontaktować, należy najpierw zaakceptować Politykę prywatności

Szczegóły Animacja turystyki i rekreacji - W ciągu tygodnia - Gdynia - Pomorskie

  • Szczegółowe informacje
    Współczesne tendencje związane z turystyka i rekreacją, obejmują coraz szersze zainteresowanie   osób i grup, specjalnie i tylko dla nich zorganizowanymi formami wypoczynku. Jest to zadanie dla nowych specjalistów - animatorów, którzy potrafią przygotować indywidualna ofertę spędzenia wolnego   czasu, dostosowaną do życzeń i możliwości np. fizycznych   klienta. Są odpowiedzialni za plan i realizację wypoczynku, przez co umieją urzeczywistniać każde turystyczne marzenie i zaspokajać   indywidualne ambicje uczestników, krótszych lub dłuższych eskapad. W ten sposób animatorzy turystki i rekreacji na szczeblu lokalnym i regionalnym tworzą oryginalne produktu turystyczne i kształtują politykę turystyczną, promują formy aktywnego wypoczynku z wykorzystaniem przyrodniczych walorów najbliższego otoczenia. Są poszukiwanymi fachowcami do pracy   w organizacjach, stowarzyszeniach i instytucjach upowszechniających turystykę czy kulturę spędzania wolnego czasu.


    W trakcie I roku studiów obowiązuje wspólny program dla wszystkich specjalności, co pozwala na zdobywanie wiedzy pedagogicznej i ogólnohumanistycznej m.in. z filozofii, antropologii, psychologii, socjologii, historii wychowania   czy psychologicznych i społecznych podstaw edukacji.

    Na II roku studiów rozpoczyna się kształcenie specjalnościowe m.in. z metod badań pedagogicznych, podstaw edukacji, w tym podstaw pedagogiki i socjologii czasu wolnego z projektowaniem edukacyjnym zorientowanym na etapy rozwojowe człowieka, animowania społecznego z technicznymi środkami animacji grup dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych pod kątem aktywności   turystycznej i rekreacyjnej.

    W trakcie III roku studenci wybierają seminaria dyplomowe i obok pracy nad dyplomem dopełniają program studiów przedmiotami fakultatywnymi m.in. z   historii architektury i sztuki, geografii turystycznej, obsługi ruchu turystycznego, polityki turystycznej, organizacji turystyki w Polsce i na świecie, metod rekreacji kulturowej i ruchowej, animacji gier i zabaw, rekreacji specjalistycznej, w tym rekreacji osób starszych i niepełnosprawnych.

Inne informacje związane z Zarządzanie Turystyką

Używamy ciasteczek własnych oraz ciasteczek stron trzecich w celu doskonalenia naszych usług.
Kontynuując przeglądanie strony, automatycznie wyrażasz zgodę na wykorzystanie ciasteczek.
Zobacz więcej  |